Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Česká Lípa koupila pozemky potřebné pro stavbu chodníku z vlakového nádraží

03. 06. 2019 | 11:59

Stavba chodníku, který by vedl z výstupiště na hlavním vlakovém nádraží směrem do areálu bývalé ŽOSKY v Dubici, je zase o krok blíž. Českolipští zastupitelé totiž na svém květnovém zasedání schválili výkup pozemků Českých drah, na kterých bude budoucí chodník ležet, za cenu 1,2 mil. Kč. Výkup posledního potřebného pozemku pro stavbu chodníku by pak zastupitelé měli schválit na červnovém jednání.

koleje track-4199272 1280
Ilustrační foto
„Jsem ráda, že v projektu stavby chodníku směrem k Modusu pokračujeme. Věřím, že po dokončení projektu mnoha lidem ulevíme a ušetříme kroky do práce. Od Českých drah jsme získali rozlehlé pozemky, které nám umožní plánované investice realizovat. Proto moc děkuji za spolupráci, která je nyní na vysoké úrovni,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová. 
 
„Projekt na chodník již máme připravený. Jakmile budeme vlastnit všechny pozemky, můžeme podat žádost o vydání stavebního povolení. Po jeho získání můžeme vypsat výběrové řízení na zhotovitele stavby,“ nastínil další postup českolipský místostarosta Martin Brož.

Díky propojení vlakového nádraží s areálem bývalé ŽOSKY si lidé, kteří v areálu pracují, výrazně zkrátí cestu. Nyní musí obcházet celý blok nebo chodí podél kolejiště po nezpevněném povrchu, což je mnohdy nebezpečné.

www.mucl.cz