Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Česká Lípa počítá s opravou stadionu, na realizaci chce opět získat dotaci až do výše 40 milionů

01. 04. 2024 | 8:02

Kompletní rekonstrukci atletického stadionu a fotbalového hřiště na Městském stadionu u Ploučnice plánuje město Česká Lípa. Na realizaci projektu, jehož odhadované náklady jsou 52 mil. Kč, chce město získat dotaci. Proto zastupitelé na svém březnovém jednání odsouhlasili spolufinancování projektu až do výše 40 mil. Kč.

atletikaSkok
ilustrační foto

Souhlas se spolufinancováním je jedna z podmínek žádosti o dotační prostředky. V předchozích dvou letech se město již dvakrát pokusilo získat dotaci od Národní sportovní agentury, nikdy však nebylo úspěšné. Ve svém snažení získat dotační prostředky z jakéhokoli vhodného dotačního programu však město nepolevuje, proto zastupitelé vyslovili souhlas se spolufinancováním projektu znovu. 

Záměrem města je kompletně zrekonstruovat celý atletický stadion, tj. nejen atletický běžecký ovál, ale také všechna další sportoviště pro atletické disciplíny, jako je skok vysoký, daleký, vrh koulí apod. Kromě atletického stadionu by se kompletní rekonstrukce mělo dočkat také travnaté fotbalové hřiště, kde by se neměl řešit jen povrch, ale také kompletní systém automatické závlahy s drenážní soustavou a nové umělé osvětlení. Projekt rekonstrukce je hotový, město má též na projekt platné stavební povolení. Nutné je tedy vysoutěžit dodavatele. 

„Měli jsme několik jednání se zástupci sportovních klubů, které stadion využívají. Modernizaci by si zasloužil areál jako celek, a proto jsme se dohodli, že oprava atletického areálu a fotbalového hřiště bude první etapou proměny stadionu. Necháme zpracovat studii, do které bude zahrnuta modernizace i dalších částí stadionu, jako jsou tribuny, osvětlení, parkoviště, zázemí pro sportovce. Studie by měla řešit modernizaci a využitelnost kompletně celého území. Úpravy bychom potom realizovali po etapách,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.

www.mucl.cz