Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Česká Lípa podpořila zubaře, který převzal ordinaci po svém otci, jiní lékaři o dotace zájem neměli

03. 06. 2019 | 15:15

Modernizaci soukromé zubní ordinace podpořila Česká Lípa 500.000 korun ze svého dotačního programu. Lékařům v oborech, které ve městě chybí, nabízela radnice podporu už druhý rok. Žádost přišla jediná. Zastupitelé podpořili Davida Hájka, který převzal zubařskou ordinaci po svém otci a chce ji pomocí dotace dovybavit, řekla dnes ČTK mluvčí města Kristýna Kňákal Brožová. V programu byly přitom k dispozici tři miliony korun. Zbylé peníze zůstaly městu, znovu požádat bude možné nejdříve příští rok, pokud radnice výzvu otevře.

zubyreklamní 1
Ilustrační foto

"Z prostředků, které zbyly, bychom rádi podpořili českolipskou nemocnici částkou 900.000 korun. Tyto peníze by nemocnice využila na plánovaný projekt sestěhování chirurgického oddělení do jednoho patra nemocnice, modernizaci pokojů pro pacienty i zázemí pro zdravotnický personál. Město vždy nemocnici v podobných projektech podporovalo, a proto věřím, že zastupitelé podpoří i tento projekt," řekla starostka Jitka Volfová (ANO). Českolipská nemocnice je druhým největším zdravotnickým zařízením v Libereckém kraji a jejím zřizovatelem je kraj, nikoli město.

Program na podporu zdravotních služeb vyhlásila Česká Lípa poprvé loni. Žádného lékaře se ale získat nepodařilo. Přihlásil se jediný zájemce, který však nesplnil podmínky. Město se letos rozhodlo program vypsat znovu a podmínky rozšířilo. "Je důležité, abychom zajistili lékařskou péči, a nezkoumáme, kdo ji poskytuje. Původně byly vyčleněny státní organizace, krajské i městské, které o tuto dotaci žádat nemohly, to teď padlo," vysvětlila změny Volfová. Na zřízení ordinace mohli žádat nejen zubaři, ale i praktičtí lékaři pro děti nebo dospělé, peníze ale mohli žádat i specialisté v oboru revmatologie nebo oční lékaři. Zájem ale nebyl.

Česká Lípa má deset dotačních programů, v nichž letos rozdělila 26,4 milionu korun. Nejvíc peněz šlo tradičně do sportu. Na podporu sportování dětí a mládeže, ale i dospělých nebo handicapovaných rozdělilo město 13 milionů korun, o 2,5 milionu víc než loni. Registrované sociální služby podpořila radnice 7,8 milionu korun, dalších 1,75 milionu korun půjde na podporu celoroční činnosti spolků a kulturní činnost.

čtk