Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Česká Lípa rozšíří svůj kamerový systém do dalších čtyř lokalit, kde je větší riziko spáchání přestupků

27. 08. 2019 | 10:55

Česká Lípa rozšíří městský kamerový systém do dalších čtyř lokalit. Kamery budou umístěny na místech, kde je velký výskyt lidí a kde je větší riziko spáchání přestupků, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Kristýna Kňákal Brožová. Za čtyři nové kamery zaplatí město 427.000 korun, o jejich instalaci se postará společnost Telmo. Počet kamer se tak rozroste na 33.

česká lípa DamPanorama1menší
Foto: Mad

Nově budou kamery snímat dění v Dubici, u bývalého obchodního centra na sídlišti Holý vrch, u diskotéky Luxor a v prostoru parkoviště v ulici U Synagogy. "Tato místa byla vytipována na základě současné bezpečností situace v součinnosti s Policií ČR. Dění v těchto lokalitách budou snímat kamery 24 hodin denně, obraz pak sledují na služebně městské policie naši operátoři," doplnil ředitel Městské policie Vladimír Jeník.

Výhodou nových kamer je podle něj to, že se jedná o mobilní kamery. "V případě potřeby je můžeme demontovat a použít na jiném místě, kde jich bude případně v budoucnu více potřeba," dodal.

V současné době sleduje dění v České Lípě 29 kamer. Z nich 11 je pevných, takže snímají celý den jen jedno místo. Ostatní kamery jsou otočné, které zabírají širší plochu. Jednotlivé obrazy se mění v přesných časových intervalech.

Kamerový systém ve třetím největším městě v Libereckém kraji byl před třemi lety zásadně zmodernizován. Výměny se dočkalo všech tehdejších 21 kamer, z nichž některé sloužily v té době už přes deset let. Další dvě kamery tehdy přibyly. Rozlišení nových kamer je čtyřikrát vyšší, barvy vidí i v noci, zobrazují i detaily, které dřív operátoři neviděli. Modernizace systému stála zhruba milion korun a do budoucna umožňuje další rozšíření až na 64 kamer.

Město dál doplňuje kamery tam, kde to bezpečnostní situace vyžaduje. "Bezpečnost našich občanů je pro nás moc důležitá, je proto třeba do jejího zajištění investovat," dodala starostka České Lípy Jitka Volfová (ANO).

čtk