Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Českolipský výrobce elektrického nářadí Narex stěhuje sklady do severomoravského Mošnova

20. 11. 2023 | 17:56

Českolipský výrobce elektrického nářadí Narex stěhuje sklady do Mošnova na Novojičínsku. Firma, která slaví 80 let své existence, navázala spolupráci s ostravskou společností Skladon (Central Warehouse Solutions), která internetovým obchodům poskytuje kompletní logistiku od skladování zboží až po expedici zásilek ke koncovým zákazníkům. V tiskové zprávě o tom dnes informovala mluvčí společnosti Skladon Vendula Jirková.

NarexMainImage
Foto z www.narex.cz

Narex je už 30 let součástí skupiny TTS Tooltechnic Systems, v Česku patří k největším dodavatelům elektrického nářadí. "Cílem této řízené změny je, abychom ještě více zrychlili a zlepšili celý náš logistický proces nejen v tuzemsku, ale zejména v zahraničí, a připravili se tak na další expanzi a růst značky Narex. Proto jsme si vybrali silného partnera se zkušenostmi z Česka i zahraničních trhů, který nám v dosažení těchto cílů, věříme, pomůže," doplnil jednatel českolipské firmy Jaroslav Hybner.

Skladon připravil pro potřeby Narexu v mošnovském distribučním centru samostatné pracoviště na míru jeho potřebám. Skladon bude pro výrobce nářadí zajišťovat kromě skladování a balení také expedici objednávek. Nové distribuční centrum Skladonu má strategickou polohu v blízkosti mezinárodního letiště Leoše Janáčka, s přímým vstupem na dálnici a železnici i s terminálem kombinované dopravy s napojením na antverpský přístav.

Narex doplní zhruba 70 klientů, které Skladon v současnosti obsluhuje, mezi nimiž jsou například český výrobce ponožkobot Skinners nebo prodejce outdoorového vybavení Kilpi. "Narex je tradiční firma s pevným postavením na trhu, svým charakterem tak velmi dobře doplňuje naše další klienty – totiž české firmy s často vlastními unikátními produkty. Integrace s Narexem pro nás byla zároveň i tak trochu výzva, bylo totiž potřeba vytvořit řadu nových interních transakcí i specifických postupů na míru konkrétnímu typu zboží," dodal za Skladon Michal Tyleček.

čtk