Českolipští zastupitelé koupili budovu Tří devítek, mohly by zde být například ordinace
Česká Lípa odkoupí budovu bývalého rádia Crystal v centru města, známou také jako dům "U Tří devítek". Za objekt s pozemky o celkové výměře 680 metrů čtverečních radnice zaplatí 22,4 milionu korun. Jedná se o strategický objekt v centru města, o kterém by mělo město rozhodovat, řekla dnes ČTK starostka Jitka Volfová (ANO). Objekt patří společnosti Realita nemovitostní otevřený podílový fond - ARTIS investiční společnost.
Budova stojí v ulici U Synagogy v centru města, přes ulici je nově otevřený městský úřad, který vznikl přestavbou budovy bývalé České pojišťovny. V sousedství je parkoviště. "Město by mělo mít budoucnost budovy ve svých rukou právě kvůli jeho umístění a hrozbě, aby zde v budoucnu nevzniklo něco, co nechceme. Objekt je rozlehlý, členitý a má široké využití," doplnila starostka.
Nemovitost je v dobrém stavu a nepotřebuje podle Volfové zásadní rekonstrukci. "Nyní je třeba, abychom budovu prošli opravdu podrobně, navrhli plán drobných oprav, které jsou potřeba hned a pak se rozhodli o tom, co zde v budoucnu bude," řekla. V domě by mohly podle starostky vzniknout ordinace, ale třeba i byty. "Také třeba herna pro děti nebo hudební klub, který ve městě chybí," dodala.
Na pořízení areálu má Česká Lípa dost peněz. Navzdory stamilionovým investicím do koupaliště, rekonstrukce Jiráskova divadla, bývalé Pojišťovny nebo Kounicova domu, mělo město na konci loňského roku na účtech a ve fondech bezmála 1,2 miliardy korun, z toho přes 236 milionů v investičním fondu a dalších 200 milionů na termínovaných vkladech.
čtk