Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Cestujte v čase se Sklářským kouzelníkem Egermannem. Hru o pohnutém životě mistra na prázdniny připravili v Novém Boru

07. 07. 2024 | 6:55

Bedřich Egermann, nejvýznamnější osobnost Nového Boru, je hlavním hrdinou nové mobilní zážitkové hry pro děti. Ty se s ním přesunou v čase a prostřednictvím zábavných úkolů se společně vydají na výzvědnou cestu za tajemstvím výroby skla, které ho proslavilo po celém světě.

egermanKreslený
ukázka ze hry, převzato z www.novy-bor.cz

Hra Sklářský kouzelník, kterou na letní prázdniny připravilo Turistické informační centrum v Novém Boru, je ke stažení zdarma na App Store a Google play v aplikaci Skryté příběhy.

„Venkovní mobilní hry nejsou pro Nový Bor novinkou. Známá je hra Treasure Hunt Nový Bor, která je určená pro starší děti a dospělé. Nově ale díky mobilní aplikaci Skryté příběhy mohou rodiny s dětmi objevovat historii města, přesněji mezi lety 1790 až 1840. Poznají místa ve městě z jiného pohledu, mohou cestovat v čase a udělat tak z rodinného výletu neobyčejné dobrodružství,“ říká vedoucí Turistického informačního centra Petra Matěchová.

Bedřich Egermann, nejvýznamnější osobnost Nového Boru, je hlavním hrdinou nové mobilní zážitkové hry pro děti. Celková délka trasy je 4 kilometry. Hráči během zhruba 1,5 hodiny projdou okruh od domu Bedřicha Egermanna na náměstí Míru přes sídliště Rumburských hrdinů na Jelení skok a lesem zpět do centra města. Cestu jim zpestří zábavné úkoly. Jejich vyřešení je vždy posune na další stanoviště, celkem jich je osm. Zastavení se nedají přeskakovat, protože sledují děj příběhu.

Ten je seznámí s neradostným začátkem života Bedřicha Egermanna, který se narodil do prachových peřin a byl předurčen k životu bohatého synka Anny Rosy, pocházející ze sklářské rodiny Kittlů, a o mnoho let staršího vrchnostenského úředníka Friedricha Egermanna. Rodiče se však svého syna téměř ihned zřekli a plačící uzlík v zavinovačce byl poslán ke stařičké chudé pratetě takříkajíc na vychování.

„Jeho dětství bylo neradostné, proto potřebuje pomoc dětí, aby překonal neblahý osud. Chce být totiž sklářem, nejlepším na světě, sklářem, který umí vyrobit sklo, jaké nikdo jiný neumí,“ doplňuje Petra Matěchová a doporučuje si aplikaci stáhnout do mobilního telefonu. Hra tak bude dostupná i offline a malí hráči nebudou závislí na datech a kvalitě připojení internetu během dobrodružné cesty.

převzato z www.novy-bor.cz

Novoborské sklo zn. Egermann.