Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Na oslavě Mezinárodního dne seniorů v České Lípě zazpíval Bohuš Matuš i písničky Karla Gotta

10. 10. 2019 | 10:55

Druhým městem, v němž Liberecký kraj připravil Oslavy Mezinárodního dne seniorů, se stala v úterý 8. října Česká Lípa. Kulturní odpoledne zpestřil v Jiráskově divadle koncert populárního zpěváka Bohuše Matuše a žáků místní Základní umělecké školy. V hledišti divadla usedli také starostka České Lípy a statutární náměstkyně hejtmana Libereckého kraje Jitka Volfová a náměstek hejtmana pro sociální oblast Pavel Svoboda, pod jehož záštitou se oslavy dne seniorů konají.

Den seniorů ČL, m (13)
Den seniorů v České Lípě, foto: LK

Starostku Jitku Volfovou doprovázel místostarosta České Lípy Jaroslav Turnhöfer. Ten spolu s dalšími pogratuloval dvěma seniorkám a jednomu seniorovi, kteří se za své aktivity pro starší generaci dočkali ocenění od Krajské Rady seniorů Libereckého kraje. Na pódiu jim ocenění předala předsedkyně rady Miroslava Palečková.

Bohuš Matuš potěšil přítomné diváky i několika písničkami z repertoáru nedávno zesnulého mnohonásobného Zlatého slavíka Karla Gotta. Mezi bezmála 250 seniory v hledišti usedlo 40 starších návštěvníků z Nového Boru, kteří si nenechali kulturní zážitek ujít. Program se nakonec protáhl téměř na tři hodiny, včetně přípitku šampaňským o přestávce. Vstup měli senioři jako na všechna vystoupení v rámci Mezinárodního dne seniorů v dalších městech zdarma. S Bohušem Matušem vystoupil i jeho „zpívající zvukař“, jak mu zpěvák říkal.

Hodně se mi líbilo vystoupení třiceti dětí z místní Základní umělecké školy. Děti jsou moc šikovné, překvapily mne,“ pochvaloval si po koncertě náměstek Pavel Svoboda. „Koncert se vydařil, myslím, že senioři, pro které jsme oslavy jejich svátku připravili, byli spokojení,“ dodal.

Den seniorů v České Lípě, foto: LK

Oslavy Mezinárodního dne seniorů pokračují v sobotu 12. října v Kulturním a společenském centru Lidové sady Liberec, kde se mohou diváci rovněž těšit na koncert Bohuše Matuše a žáků ZUŠ, a současně zde budou vyhlášeny Pečovatelky roku. Koncert Bohuše Matuše a žáků ZUŠ si užijí také návštěvníci v Semilech, v úterý 15. října v Kulturním centru Golf. Sérii kulturních pořadů uzavře v pátek 18. října zábavné odpoledne v Kulturním centru Střelnice v Turnově, kde se odehraje vůbec poprvé krajské kolo soutěže Babička roku. V ní předvedou dámy 55+, že i ve vyšším věku může být žena krásná, šikovná a v něčem výjimečná.

LK/Filip Trdla