Nová turistická linka spojuje Lužické hory a České Švýcarsko. Vede až do Jetřichovic

18. 05. 2020 | 5:42

Nové spojení mezi Lužickými horami a Českým Švýcarskem nabízí turistická linka 469 Česká Lípa – Sloup v Čechách – Nový Bor – Polevsko – Česká Kamenice – Srbská Kamenice – Jetřichovice. Poprvé vyjede v sobotu 16. května 2020, v provozu budou dva páry spojů o víkendech a svátcích od května do září.

pravcickabrana
Foto V. Sojka, www.ceskesvycarsko.cz

Linka představuje pohodlný způsob, jak se dostat k atraktivním místům a výletním cílům významných turistických destinací Libereckého a Ústeckého kraje, jako je například skalní hrad ve Sloupu v Čechách, Panská skála na Práchni, vyhlídky Jehla a Zámecký vrch u České Kamenice, naučná stezka v Srbské Kamenici nebo Jetřichovické skály s hradem Falkenštejnem. Z Jetřichovic je pak možné pokračovat linkou 434 na Chřibskou. Zážitek ale nabízí už i samotná cesta autobusem po hřebeni Lužických hor s výhledy na Klíč, Ještěd, Studenec a Českosaské Švýcarsko.

Na lince platí tarif Libereckého kraje, který je jejím provozovatelem, v úseku Jetřichovice – Česká Kamenice platí celodenní jízdenky Ústeckého kraje.

Jízdní řád autobusové linky 469 Česká Lípa - Sloup v Čechách - Nový Bor - Polevsko - Česká Kamenice - Srbská Kamenice - Jetřichovice ZDE

www.novy-bor.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace