Práce na zateplení Základní školy Lada v České Lípě začnou až v září, výběr dodavatele se protáhl

03. 08. 2019 | 5:57

Práce na zateplení Základní školy Lada v České Lípě začnou až se školním rokem. Původně se počítalo se zahájením už o prázdninách, výběr dodavatele se ale protáhl. Akce také bude dražší než se původně předpokládalo.

školaNamMiruOK
ilustrační foto

Město za zateplení budov zaplatí bezmála 87 milionů korun, původní odhad byl o sedm milionů nižší. Projektant odhadoval náklady na zakázku v polovině roku 2018, od té doby však velmi vzrostly ceny prací i materiálů, řekla dnes ČTK českolipská starostka Jitka Volfová (ANO).

"V rámci zakázky bude oproti odhadu dražší především vzduchotechnika i materiál na samotné zateplení školy. Vysoutěžená cena odpovídá současným cenám. Na tuto zakázku město navíc získalo nabídek několik a ta od firmy Chládek & Tintěra byla ze všech nejnižší. K tomu jsme při rozhodování přihlédli. Navíc realizaci projektu nechceme odsouvat, proto jsme se rozhodli zakázku dodavateli přidělit," doplnila starostka.

Projekt počítá nejen s celkovým zateplením fasády a střech všech pavilonů školy, ale také s výměnou všech oken, která už jsou podle Volfové v zoufalém stavu. Nové budou dveře, ale také například vzduchotechnika ve školní kuchyni. Budovy budou nově vybavené systémem nuceného větrání a na střechu dostanou fotovoltaické panely.

Na zateplení, solární panely a systém nuceného větrání, žádá radnice dotaci z Operačního programu Životní prostředí. Získat může zhruba třetinu potřebných peněz, zbytek zaplatí z investičního fondu. Po dokončení stavby by město mělo ročně na nákladech za energie ve škole ušetřit milion korun.

"Celá stavba by měla trvat zhruba rok a bude probíhat za plného provozu školy. Stejný systém jsme použili již při zateplení základní školy na Špičáku a za cenu určitých kompromisů a sestěhování jednotlivých pavilonů k sobě se vše dá zvládnout. Máme od školy samozřejmě určité požadavky na hluk či termín provádění určitých náročnějších prací, kterým se budeme snažit maximálně vyhovět," dodala starostka.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace