V Libereckém kraji přibyl sedmý případ nákazy koronavirem. Mladík (23) je z Českolipska a projel několik zemí

20. 03. 2020 | 11:01

V Libereckém kraji přibyl sedmý případ nákazy koronavirem. Muž ročník 1997 je v domácí izolaci. Zatímco šest předchozích nemocných bylo z Jablonecka, tento je z Českolipska. ČTK to sdělila mluvčí Krajské hygienické stanice v Liberci Zuzana Balašová.

kufrKluk
ilustrační foto

Muž se nakazil zřejmě v cizině, cestoval přes více zemí. "Jedná se o muže s cestovatelskou anamnézou," uvedla Balašová. Podle ní se stále provádí epidemiologické šetření.

Nakažených má Liberecký kraj nejméně v republice, nejhůř je na tom Praha se 121 případy. V zemi je k dnešnímu ránu 765 potvrzených případů nákazy novým koronavirem, stav pěti lidí je vážný. Tři nemocní se vyléčili. V Libereckém kraji je ze sedmi nakažených pět na infekčním oddělení liberecké nemocnice, průběh nemoci není u nikoho z nich vážný.

V Libereckém kraji bylo na nový typ koronaviru testováno zatím 259 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků 11 lidí a u dalších 3270 ji uložili lékaři.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace