Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Většina Nového Boru bude v úterý kvůli rekonstrukci bez vody. Zavřené zůstanou některé školy i obě budovy městského úřadu

21. 10. 2019 | 12:05

Většina Nového Boru na Českolipsku zůstane v úterý bez vody. Důvodem je rekonstrukce vodovodu na hlavní třídě T.G.M., kvůli níž budou přerušeny dodávky vody zhruba do tří čtvrtin města. Zavřené zůstanou některé školy, zavřeno budou mít pro veřejnost i obě budovy městského úřadu. Protože jde o páteřní síť, zasáhne odstávka i část nedalekých Chotovic, Skalice u České Lípy a Sloupu v Čechách, řekla dnes ČTK mluvčí radnice Radmila Pokorná.

nový bor nový
Ilustrační foto

Bez vody budou tisíce obyvatel pátého největšího města v Libereckém kraji a přilehlých obcí od 07:00 do 18:00. "V uvedený čas nepoteče voda prakticky v celé oblasti pod železniční tratí, která zahrnuje přes 80 ulic," doplnila Pokorná. Severočeské vodovody a kanalizace (SVČK) zajistí po dobu odstávky zásobování pitnou vodou cisternami.

V základních školách na náměstí Míru a U Lesa vyhlásili ředitelské volno, zavřené tam budou i školní družiny a jídelny, zavřená zůstane i základní škola praktická. "V základní škole v Arnultovicích budou mít děti běžné vyučování, rodiče by jim ale měli zajistit větší svačinu, protože bude uzavřená jídelna v Kalinově ulici, odkud se vozí obědy," řekla Pokorná. Zavřená zůstane základní umělecká škola i dům dětí a také Mateřská škola Jablíčko. Děti se ale přesunou do Mateřské školy Pohádka.

Rekonstrukce vodovodu a kanalizace a práce na rozvodech plynu komplikují život v Novém Boru už od začátku srpna. Dopravní omezení se nedotkla jen hlavní třídy, ale také Jiráskovy a Bezručovy ulice. Práce by měly skončit v listopadu.

Od poloviny září jsou kvůli opravě vodovodu a kanalizace dopravní omezení také ve Skalické ulici, která je hlavní příjezdovou komunikací od České Lípy. Práce by měly skončit ještě letos. "Dochází k rozšíření stavby do ulice Ke Koupališti a harmonogram předpokládá, jak na jaře dovolí klimatické podmínky v pokračování stavebních prací, dokončení do května 2020," řekl ČTK mluvčí Severočeské vodárenské společnosti Jiří Hladík.

čtk