Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zatočíme s odpadky. Akce Uklidíme Novoborsko potrvá až do konce dubna

20.04.2023 | 5:38

Město Nový Bor se i letos na jaře připojí k dobrovolnické akci Ukliďme svět, kterou v Česku koordinuje Český svaz ochránců přírody. Zbavit přírodu odpadků a černých skládek ve městě mohou místní dobrovolníci v termínu od 14. do 30. dubna 2023.

odpady nature-4202702 1280
Ilustrační foto

„I letos dobrovolníky vybavíme pytli a rukavicemi. Vyzvednout si je mohou v předstihu od 11. dubna každý všední den od 8 do 16 hodin v DDM Smetanka nebo na odboru životního prostředí v budově radnice na náměstí Míru, a to buď kdykoliv během úředních hodin či po předchozí domluvě,“ upřesnila vedoucí odboru životního prostředí Jitka Klásková. Tu mohou zájemci o zapojení do úklidu kontaktovat na e-mailu: jklaskova@novy-bor.cz, telefonním čísle 725 897 380 nebo 487 712 346.

Přímo v Novém Boru mohou dobrovolníci uložit odpadky kdykoliv během uvedených dvou týdnů u přístřešku v bývalém cyklistickém areálu, při vstupu na koupaliště či na sídlišti Rumburských hrdinů na dolním parkovišti (u vstupu do lesa). V Arnultovicích bude sběrné místo u hřiště v Žižkově ulici a u popelnic u ubytovny, v Janově u skladů „CO“. V dolním Pihelu mohou lidé pytle přinést k autobusové zastávce, v horním Pihelu pak k dětskému hřišti. Pro Bukovany je vymezené místo v parčíku naproti můstku a v Chomoutech u „kruhového objezdu“.

„Po předchozí domluvě však můžeme vytvořit i další sběrná místa tak, aby byla pro dobrovolníky praktická. Naplněné pytle s odpadky budou průběžně svážet pracovníci technické čety města,“ dodala Jitka Klásková.

V loňském roce se akce zúčastnilo rekordních 350 dobrovolníků. Nejenže vysbírali odpadky, ale také díky nim řadu uklizených míst rozsvítily narcisy, jež zasadily v průběhu doprovodné akce Rozkveteme Novoborsko.

www.novy-bor.cz