Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Děti nejvíce bavilo služební auto se sirénou. Strážníci  předškolákům ukázali i část výzbroje a výstroje

30.10.2021 | 14:41

Jablonecká Mateřská škola Pohoda v Tiché ulici pořádala Týden bezpečnosti. O spolupráci požádala také místní městskou policii.

MPjablonecDeti
Foto: SMJ

„Strážníci MP ochotně dětem předvedli služební vozidlo, některé donucovací prostředky a rovněž také část výzbroje a výstroje, kterou používají při své každodenní činnosti a děti všech věkových kategorií, od těch nejmenších až po předškoláky, si mohly samy vyzkoušet některé jejich pomůcky,“ říká Miloslav Lejsek z oddělení prevence kriminality a vzdělávání MP Jablonec nad Nisou.

Podle jeho slov tradičně velkou pozornost a zájem projevovaly děti u služebního auta při ukázce použití výstražných zvukových a světelných znamení. „Atraktivní byly pro děti také například pouta, reflexní a neprůstřelné vesty, stavěcí terče, model zbraně, radiostanice, teleskopické obušky i cvičný slzotvorný prostředek,“ doplňuje Lejsek. S tím, že celkem šest desítek dětí z MŠ Pohoda si jako památku na návštěvu strážníků odneslo reklamní náramek s logem Městské policie Jablonec nad Nisou.

V současné době probíhá v mateřských školách rovněž každoroční preventivní akce městské policie, jako jsou přednášky s maskotem Pandou Fandou – ty jsou letos zaměřené na dopravu.

JN/Jana Fričová