Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Most ve Vodní ulici je už otevřený. Původně se měl zprovoznit až v říjnu, stavaři byli rychlejší

24.09.2021 | 13:17

Od pátečního poledne (24.9.) je opět průjezdný most v jablonecké ulici Vodní. Ačkoliv se počítalo s jeho otevřením od 1.října, podařilo se jej zprovoznit o týden dříve. Na mostě, který byl v havarijním stavu, se pracovalo od května. Práce byly plánované do konce září a město za rekonstrukci zaplatilo čtyři miliony korun.

JNvodníulice
Foto z www.mesto-jablonec.cz

„Jde o důležitou komunikaci, v době uzavřené ulice Budovatelů tudy vede objízdná trasa. Most však už byl v tak špatném stavu, že jsme museli k jeho rekonstrukci přistoupit zuž letos,“ konstatuje náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček.

„Most má nyní zcela novou nosnou konstrukci včetně mostního svršku a vyměněné úložné železobetonové prahy. Kamenné opěry jsou přespárované a jejich rozvolněné částí opravené,“ popisuje opravu Radka Poprová z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu s tím, že chodcům slouží lávka hned vedle opraveného mostu.

JN/Jana Fričová