Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Tradiční cyklus setkání města s občany v jednotlivých lokalitách se kvůli vyhlášení nouzového stavu neuskuteční

09.10.2020 | 18:30

Jablonecký magistrát plánoval, že od 13. října zahájí tradiční cyklus setkání s občany v jednotlivých lokalitách. Ten byl odložen kvůli pandemii koronaviru už na jaře. Vyhlášení nového nouzového stavu ruší první dvě setkání v centru a ve Mšeně. O osudu ostatních setkání se rozhodne po páteční prezentaci plánu dalších mimořádných opatření ministerstva zdravotnictví.

jablonec historicka zastavba
Ilustrační foto

Sedm setkání s občany v jednotlivých lokalitách Jablonce se mělo odehrát už letos na jaře. „Jejich konání zabránil vyhlášený nouzový stav, který nastal v polovině března. A nyní další nouzový stav je důvodem zrušení zatím prvních dvou z nich,“ konstatuje primátor města Jiří Čeřovský. Opatření, která společně s nouzovým stavem od 5. října vešla v platnost, zakazují organizování vnitřních akcí nad 10 osob.

Setkání byla plánovaná od 13. října. První bylo v Eurocentru pro obyvatele z centra města (13. 10.), druhé v pořadí bylo to mšenské (15. 10.). „Zatím opatření platí do 18. října, pokud tedy nepřijdou další tento pátek, pak budeme v seriálu setkání pokračovat od 20. října v Kokoníně,“ říká Čeřovský s tím, že všichni zájemci by měli sledovat webové stránky nebo FB města.

Těm, kdo se chystali na setkání v centru nebo ve Mšeně a mají připravený dotaz či neodkladný problém, který je pálí, nabízí magistrát náhradní řešení. Své dotazy nebo připomínky mohou adresovat Janu Štolovi (stol@mestojablonec.cz, 483 357 319), případně na adresu fricova@mestojablonec.cz. „Všechny zaslané dotazy zodpovíme písemně elektronickou cestou přímo tazateli,“ informuje Jan Štol.

Další setkání jsou plánovaná pro lokalitu Šumava a Jablonecké Paseky (ŠJ ZŠ Šumava, 3. 11.), Proseč nad Nisou (místní hasičská zbrojnice, 5. 11.), Žižkův Vrch (ŠJ ZŠ Žižkův Vrch, 10. 11.) a Rýnovice s Lukášovem (ŠJ ZŠ Rýnovice, 12. 11.), začínat mají vždy v 17 hodin. O tom, zda se konat budou či ne, se rozhodne v pondělí 12. října.

JN/Jana Fričová