Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Dopravu v Hrádku nad Nisou komplikují práce v Liberecké ulici

14. 10. 2019 | 11:21

Dopravu v příhraničním Hrádku nad Nisou komplikují práce v Liberecké ulici. Frekventovaná silnice je hlavní příjezdovou komunikací do města. V současné době se pracuje na rekonstrukci plynovodu a v příštím roce na to navážou další správci inženýrských sítí rekonstrukcemi kanalizačních sítí, vodovodu, elektrických i komunikačních kabelů. Omezení tak budou pokračovat, řekl dnes ČTK hrádecký starosta Josef Horinka (Hrádek potřebuje změny!).

HrádekLiberecká
Foto www.hradek.eu

Liberecká ulice je součástí krajské silnice třetí třídy, proto se na její obnově bude podílet Liberecký kraj, který s městem spolupracuje. Hrádek připravil projekt rekonstrukce, obnovu povrchu ale zaplatí kraj. Stavba přijde na desítky milionů korun. "Jen obnova kanalizace a vodovodu, kterou financuje Severočeská vodárenská společnost, přijde podle odhadu na 32 milionů," řekl Horinka, který je v představenstvu společnosti. Celkové náklady odhadl na 60 až 70 milionů.

Obnovu povrchu silnice zaplatí Liberecký kraj. "Připravujeme soutěž na dodavatele, předběžný odhad nákladů je kolem 17 milionů korun," řekl ČTK vedoucí krajského odboru dopravy Jan Čáp. Práce na obnově komunikace by ale podle něj měly začít až po odchodu správců sítí na podzim příštího roku, hotovo má být až v roce 2021. Město chce podle něj připravit ve spolupráci s krajem také obnovu bezmála devět kilometrů dlouhé silnice třetí třídy z Hrádku do Rynotlic.

Podle Horinky by se měla Liberecká ulice do dvou let výrazně proměnit. Projekt počítá nejen s obnovou chodníků a veřejného osvětlení, podél komunikace by měla přibýt i vydlážděná parkovací stání. "Město také nově nechá do chodníku vysadit alej kvetoucích stromů," řekl starosta. Podíl města by se měl podle něj vejít do pěti milionů korun, vedle chodníků veřejné zeleně či osvětlení se radnice zavázala přispět i na dlážděné pruhy k parkování. "Připravujeme žádost o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury," dodal Horinka.

čtk