Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Frýdlant díky zhodnocování volných financí získal za poslední dva roky 15 milionů. Úroková sazba ale klesá

12. 02. 2024 | 12:21

Téměř 15 milionů korun získalo za poslední dva roky díky vhodnému zhodnocování volných finančních prostředků na termínovaných vkladech u České spořitelny Město Frýdlant. V jejich ukládání bude pokračovat i letos, úrokové sazby však od loňska klesly a výnosový úrok je tak zhodnocován sazbou 5,6 % oproti loňským 6,1 %.

Frydlant-radnice04
archivní foto Mad

„Město Frýdlant se svými rozpočtovými prostředky dlouhodobě dobře hospodaří, a tak může ušetřené peníze, spolu s penězi z takzvaného rozpočtového určení daní, zhodnocovat. To znamená, že peníze neleží ladem na běžných účtech, ale vkládáme je na termínované účty u České spořitelny. V roce 2022 nám tento postup vynesl do městského rozpočtu 6 milionů a 365 tisíc korun, loni dokonce 8 milionů a 580 tisíc korun,“ vysvětluje starosta Frýdlantu Dan Ramzer.

Obchody jsou uzavírány elektronicky a všechny transakce jsou Českou spořitelnou zveřejňovány v registru smluv.

www.mesto-frydlant.cz