Frýdlant zítra hostí soutěž ve vyproštění osob z havarovaných vozidel v časovém limitu 20 minut

13. 05. 2022 | 18:49

Hasičský záchranný sbor Libereckého kraje a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Frýdlant Vás srdečně zvou na Krajskou soutěž jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Libereckého kraje ve vyprošťování u dopravních nehod. Soutěž se koná v hasičské zbrojnici v Okružní ulici v sobotu 14. května 2022 od 9 hodin. Přijďte se podívat, co dokážou dobrovolní hasiči!

hasVyprošt19A
archivní foto

A co tato soutěž obnáší?

Úkolem soutěžního týmu je bezpečné a efektivní vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla za použití běžné zásahové techniky. Součástí vyproštění zraněné osoby je také poskytnutí první předlékařské pomoci odpovídající jejímu zranění, a poté transport zraněné osoby k sanitce.

Každý tým musí jít nejprve před startem do stanu, aby neviděl přípravy jemu zcela neznámé nehody. Podle vylosovaného pořadí je předem přiřazena konkrétní těžká dopravní nehoda s jedním až třemi vozidly a jedním zraněným zaklíněným pasažérem uvnitř.

Na záchranu zraněného mají hasiči časový limit dvaceti minut, přičemž po 15 minutách dostanou trestný bod po každých dvaceti sekundách. Zásah a vyproštění zraněné osoby z havarovaného vozidla se hodnotí ve třech oblastech – v oblasti taktiky, v oblasti techniky provedení zásahu a v oblasti první předlékařské pomoci.

www.mesto-frydlant.cz

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace