Multižánrový festival v Horním Vítkově bude. Uskuteční se od 24. do 25. července v nevšední atmosféře vybydleného kostela

27. 06. 2020 | 5:43

Léto a festivaly pod širým nebem zkrátka patří k sobě. Skvělá zpráva je, že tahle rovnice platí také letos, přestože nabídka každoročních festivalových událostí je s ohledem na opatření související s pandemií koronaviru omezená. Návštěvníky všech generací od 24. do 25. července přivítá KUKOKLI 2020 (KULTURA KOSTEL KLID).

VItkovTOPFestival KUKOKLI 2019 4 nahled
archivní foto z předchozího ročníku festivalu

Třetí ročník multižánrového festivalu opět oživí chátrající barokní kostel v Horním Vítkově u Liberce. KUKOKLI není jen o hudbě, divadle, dobrém jídle, ale i o okolní přírodě, která umocňuje genius loci historického místa.  KUKOKLI je také o snaze zpřístupnit mimořádně inspirativní prostor společným zážitkům, zachránit zapomenutý kostel a podpořit jeho opravu.

„Program je sestaven z kapel a interpretů, kteří nás baví, a to jak svou tvorbou, tak osobně, a kteří souzní s nevšední atmosférou kostela a okolí. Koncerty doplňují divadelní představení, pro která jsme letos nově připravili divadelní stage, slam poetry, autorská čtení, workshopy, světelná show a další. Doprovodný program si návštěvníci užijí v šapitó, v teepee nebo na louce. Zážitky návštěvníků jsou obohaceny kontaktem s přírodou a možností psychického odreagování od každodenních starostí. Příjemný čas mohou na našem festivalu prožít celé rodiny, pro děti chystáme divadelní představení a výtvarné dílny,“ zvou zakladatelky KUKOKLI Johana Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová.

Během dvoudenního festivalu KUKOKLI 2020 zahrají a zazpívají Bert & Friends, Kalle, Tolstoys [SK], Fifidroki [PL], Askers Dodge [DE], Milan André, Anežka Cvejnová, The Jay, Sépie z hor, Anna Beckerová, Triponaut, Baron & Resty a Skuliak Maniak. Divadelní část zahájí dvojice Thomas & Ruhller [NL], dále diváky čeká improvizační show My kluci, co spolu chodíme, Nebezpečné divadlo s premiérou Krizový pytlík, studenti taneční Konzervatoře Duncan centre a loutkové představení Nejmenší ze Sámů. V rámci doprovodného programu se představí básník Petr Soukup se svým stand up vystoupením, David Bolech se slam poetry, Cirkus Peotica nabídne autorské čtení, připraven je také workshop žonglování, výtvarný workshop, Jóga smíchu, přednáška o historii kostela, světelná show, světelný fotokoutek Freelighting a další.

Za projektem s názvem KUKOKLI stojí Johanka Urbanová a Miriam Macnerová Vilímová, které kostel v Horním Vítkově zaujal hned při první návštěvě. A to nejen sám o sobě, ale i díky manželům Kačani, kteří od roku 2000 památku spravují a pro její záchranu dělají maximum možného. Johanka s Miriam od první chvíle tušily, že kostel Navštívení Panny Marie je tím pravým místem pro uspořádání festivalu. Zároveň si přejí, aby se díky kulturnímu ožití kostel zviditelnil a byla tak větší šance získat finance na nákladné opravy a rekonstrukce. Postupem času zjistily, že samy dvě na organizaci festivalu nestačí, a tak přibraly další členy týmu, ochotné a schopné mladé lidi. Společným velkým snem je uspořádat festival na více místech najednou a upozornit tak na špatný stav chátrajících kostelů, které mají potenciál se opět stát místem pro společná setkávání.  

Festival KUKOKLI vzniká za finanční podpory Ministerstva kultury České republiky.

Více informací na webu www.kukokli.cz
 

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace