Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Vyšetřování tragické nehody u Mníšku s třemi mrtvými potrvá měsíce, potřeba jsou znalecké posudky

112
29. 10. 2019 | 14:01

Měsíce potrvá vyšetřování páteční nehody u Mníšku na Liberecku, při které zemřela matka a dvě děti předškolního věku. Do té doby nebude policie k případu sdělovat další informace, řekla dnes ČTK mluvčí policie Dagmar Sochorová. Policie nehodu vyšetřuje pro podezření z trestného činu usmrcení z nedbalosti. "Zadali jsme znalecké posudky z oboru dopravy, jejich vypracování bude trvat měsíce," uvedla.

policiesluzebni-158vozidla-04
ilustrační foto

Osobní auto se mezi Libercem a Frýdlantem srazilo s popelářským vozem v pátek odpoledne. Na místě zemřela matka a jedno z dětí. Druhé zemřelo při leteckém transportu do nemocnice. Řidič popelářského vozu utrpěl zranění.

V sobotu se na sociálních sítích objevilo video údajné dcery řidičky, v němž naznačila, že její matka mohla nehodu způsobit úmyslně. Uvedla, že matka chtěla ublížit otci dětí, kterému soud minulý týden dvě mladší dcery svěřil do péče. Policie její vyjádření komentovat nebude. Dívka na videu také obvinila orgány sociální správy z neschopnosti, mezi nimi i orgán sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD) Frýdlant. Starosta města Dan Ramzer chce postup úřadu prověřit u nařízeného orgánu, což je krajský úřad.

"V kauze páteční nehody u Mníšku zatím nemůžeme vyvozovat předčasné závěry, jelikož v současné době probíhají úkony orgánů činných v trestním řízení. Krajský úřad Libereckého kraje zatím neobdržel žádný oficiální podnět, který by jej zavazoval k provedení mimořádné kontroly činnosti frýdlantského OSPODu," řekl dnes ČTK mluvčí kraje Filip Trdla.

Frýdlantský OSPOD v případu nefiguroval jako právní opatrovník, ale podle starosty prováděl jednotlivé úkony, které si od něj vyžádal OSPOD a Okresní soud v Mladé Boleslavi. Jen okrajovou roli měl v případu orgán sociálně-právní ochrany dětí libereckého magistrátu. "Dle bydliště nezletilých je příslušným orgánem Magistrát města Mladá Boleslav, který s rodinou pracuje. Magistrát města Liberec byl pouze jmenován procesním opatrovníkem dětí pro jednání před soudem k vydání předběžného opatření," uvedl mluvčí libereckého magistrátu Jan Král.

čtk