Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zámecký hotel Sychrov zatím nového vlastníka nemá, zájem má kraj

04. 05. 2019 | 5:35

Zámecký hotel Sychrov zatím nového vlastníka nemá. Společnost Naxos, která majitele při prodeji zastupovala, nabídku stáhla. Prodej ukončila na žádost vlastníka, řekl dnes ČTK Luděk Naglmüller z firmy Naxos. Majitelem čtyřhvězdičkového hotelu je společnost Regal estate ze skupiny SYNER Group (dříve S group). Zda bude prodej pokračovat přímým jednáním se zájemci, není zatím jasné.

"Majitel je v zahraničí, informace k jeho dalším záměrům nemám," řekl dnes na dotaz ČTK mluvčí skupiny Ondřej Paclt.

Zámecký hotel Sychrov s 86 lůžky se otevřel v dubnu 2007. Moderní areál je na místě bývalé jízdárny Rohanů v sousedství zámku Sychrov. Stavba, která architektonicky se zámkem ladí, přišla na více než 152 milionů korun, z toho 64 miliony korun přispěl evropský program na podporu služeb cestovního ruchu. Hotel má 30 pokojů a tři apartmá. Součástí je kongresový sál a wellness. Hotel léta provozoval řetězec EuroAgentur Hotels & Travel, od loňského podzimu je ale zavřený.

O budovu má zájem Liberecký kraj, přestavět by ji chtěl na domov pro seniory, kapacity v kraji totiž nestačí. "Nechali jsme si zpracovat posudek, a pokud bude mít majitel o ceně stejnou představu jako my, tak budeme dál jednat. Zatím ale reakci z druhé strany nemáme," řekl dnes ČTK liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). Kolik kraj za hotel nabízí, nechtěl s ohledem na vyjednávání prozradit. Zájemců je ale podle něj víc. "Vyjednávali jsme s vlastníkem i o možném splátkování toho nákupu, ale v rezervách máme připravené peníze, abychom ho v případě, že se dohodneme, mohli koupit," dodal hejtman.

Koupě hotelu je podle Půty jednou z možností, jak řešit nedostatek lůžek pro seniory v kraji. Mezi srovnatelnými kraji je na tom ten Liberecký nejhůře. Na jedno lůžko v domovech pro seniory a v domovech se zvláštním režimem připadá 259 obyvatel, třeba v Pardubickém kraji je to jen 161 obyvatel na lůžko, v Královéhradeckém kraji 177. Po úpravách by mohlo v Zámeckém hotelu Sychrov vzniknout 80 až 88 lůžek pro seniory. Náklady na koupi hotelu by se podle předběžných odhadů mohly pohybovat kolem 68 milionů korun, další miliony bude ale třeba dát do jeho úprav.

čtk