Hejtman avizoval výrobu 100 tisíc nanoroušek denně. Až se vykryjí potřeby 1. linie, dostane se i na občany

25. 03. 2020 | 13:16

"Zítra začneme v našem kraji vyrábět 100 000 kusů nanoroušek denně! Navíc v kvalitě respirátoru FFP2!," avizoval hejtman LK Martin Půta na svém FB profilu s tím, že to národu sdělil ve vysílání ČT24.

putačt
Foto: FB LK

Martin Půta píše: "Dokážeme tak sami zásobit zdravotnická zařízení, policisty, hasiče a další lidi v první linii, a to nejen v našem kraji, ale i celé republice. A pokud všechno půjde, jak má, tak brzy i všechny ostatní občany Libereckého kraje. Chtěl bych ještě jednou moc poděkovat Technická univerzita v Liberci, společnostem Elmarco Sro, Drylock CZ a dalším firmám v našem kraji, bez jejichž obětavosti, píle a nasazení by nic z toho nebylo možné.

Cena jedné nanoroušky by neměla přesáhnout 10 korun, což je zlomek ceny, za kterou teď náš stát nakupuje roušky v Číně. Výrobu nanoroušek zatím financujeme z Krizového fondu Liberecký kraj, ve kterém máme pro tyto účely vyčleněno až 26 milionů korun. Zároveň věřím, že už se nikdy nedostaneme do situace, aby Česká republika, ve které se nanomateriál vyvinul, neměla výrobu na svém území."

FB

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace