Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Po půlnoční aktualizaci ministerských čísel: V kraji přibyl další případ. Nejlépe na tom jsou Jihočeši

14.04.2020 | 7:32

Po půlnoční aktualizaci provedené na stránce ministerstva zdravotnictví 14.4. v 0.30 hodin je v Libereckém kraji 179 osob pozitivně testovaných na čínskou chřipku. To je o jednoho člověka více než včera večer. Na sto tisíc obyvatel tak vychází 40,53 diagnostikovaných.

rouškyReklamní
ilustrační foto

Méně nakažených než Liberecký kraj mají aktuálně kraje Jihočeský (155), Královéhradecký (170) a Vysočina (163). V počtu pozitivně diagnostikovaných na sto tisíc obyvatel je na tom nejlépe Jihočeský kraj (24,18).

Další informace z FB hejtmana: Počet uzdravených: 28, počet zemřelých: 2. Celkem bylo provedeno 2 931 testů. Stav ke dni 14. 4. 2020, 0:30.

Čísla z Velikonoc jsou poněkud zkreslena tím, že významně poklesl počet provedených testů, což je vzhledem ke čtyřem týdnům úsilí obsluh odběrových míst a laboratoří zcela pochopitelné. Tleskat proto začnu až v sobotu 18. 4., po výsledcích z pracovních dní, a ještě více za dva týdny, až se zvýšená aktivita lidí projeví ve výsledcích.

V České republice je celkem 6 059 osob s prokázanou nákazou, 519 vyléčených osob a 143 obětí. Celkem provedeno 128 359 testů. Údaje z 14. 4. 0:30. Informace k lokalitám na http://mapaviru.cz.

Nejvíc potvrzených případů je v Libereckém kraji na Jablonecku, nejméně pozitivních má stále Českolipsko. Zpracování testů zajišťuje laboratoř liberecké nemocnice a před týdnem se přidala i laboratoř druhé krajské nemocnice v České Lípě. Dnes by měli do kraje dorazit další čtyři vojenští medici, kteří Krajské hygienické stanici v Liberci pomohou s trasováním kontaktů nemocných v rámci takzvané chytré karantény.

lo, fb, čtk