Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Počet nemocných s covid-19 zůstal na 156, od pondělního večera nepřibyl nikdo 

07.04.2020 | 9:42

V Libereckém kraji zůstal počet potvrzených případů nemoci covid-19 na 156. Od pondělního večera nepřibyl nikdo, vyplývá z ranních údajů ministerstva zdravotnictví (MZCR). O jednoho, na osm, ale stoupl počet hospitalizovaných v Liberci. "Dva byli přijati a jeden propuštěn," uvedl mluvčí Krajské nemocnice Liberec Václav Řičář. Jeden pacient je umístěn na ARO a sedm na infekčním oddělení.

V kraji se podle údajů hygieniků zatím uzdravili tři lidé a nikdo nezemřel. Nejvíc potvrzených případů onemocnění covid-19 je na Liberecku a Jablonecku, kde testy potvrdily onemocnění u 122 lidí. Nejméně pozitivních případů mají na Českolipsku, zatím pět. Hygienici v kraji dosud nechali testovat 2035 lidí, v 84 případech nařídili karanténu. U dalších stovek lidí rozhodli o karanténě praktičtí lékaři.

V Libereckém kraji na 100.000 obyvatel připadá 35 nemocných. Za epidemický prah hygienici při akutních respiračních onemocněními považují 1600 až 1800 nemocných na 100.000 obyvatel.

V celé zemi bylo ráno 4828 potvrzených případů onemocnění novým koronavirem, což je na 100.000 obyvatel 45 nemocných. Uzdravilo se zatím 127 lidí, naopak v souvislosti s tímto onemocněním zemřelo 80 lidí. V rámci Česka je méně potvrzených nemocných než v Libereckém kraji jenom v jižních Čechách, na Vysočině a v Královéhradeckém kraji.

čtk