Zdá se, že používáte prohlížeč, který nepodporuje dnešní standard pro zobrazování obsahu na webu. To může způsobit, že některé části webu nemusí fungovat správně. Doporučujeme Vám prohlížeč aktualizovat nebo si stáhnout takový, který dnešní standard splňuje.

Aktualizovat

Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Policisté neřešili v neděli ani jednu dopravní nehodu. Něco takového se stalo poprvé v tomto tisíciletí

23.03.2020 | 11:04

Policisté v neděli v Libereckém kraji neřešili ani jednu dopravní nehodu. Podle krajské mluvčí policie Dagmar Sochorové se něco takového stalo poprvé, minimálně v tomto tisíciletí.

nehoda hasiči1
Ilustrační foto

"Ani velitel naší dopravní policie nepamatuje, že by byl den, kdy by nám v kraji nebyla oznámena ani jedna dopravní nehoda," uvedla Sochorová. "Samozřejmě nelze vyloučit, že se nějaká drobnější stala a řidiči ji řešili přes euroformulář," dodala.

Menší počet dopravních nehod v posledních dnech souvisí i s omezeními, která platí v rámci zamezení šíření nového koronaviru. Provoz na silnicích je po zavedení nouzového stavu od 12. března výrazně slabší. "Nehod není méně jen u nás, je to celorepublikový trend," uvedla Sochorová. V neděli byl den bez nehod podle statistik policie i v Karlovarském kraji, ve čtyřech dalších krajích policisté řešili po jedné nehodě.

Úbytek dopravních nehod je patrný i podle denních statistik, které policie zveřejňuje na svém webu. První kompletní březnový týden se v Libereckém kraji stalo 74 nehod, v uplynulém týdnu jich policie řešila 46.

Počet dopravních nehod v Libereckém kraji letos v březnu po týdnech

týden počet nehod mrtvých těžce zraněných lehce zraněných
neděle 1. března 5 1   8
2. - 8. března 74   1 19
9. - 15. března 64     8
16. - 22. března 46     9

Zdroj: Policie ČR

čtk