Přírůstek nakažených v Libereckém kraji za týden je dvojnásobný, počet zemřelých stoupl na 22

16. 10. 2020 | 12:26

AKTUALIZOVÁNO: V Libereckém kraji za poslední týden testy potvrdily nákazu koronavirem u 2213 lidí, to je největší týdenní přírůstek od prvního zjištěného případu v březnu. Zároveň jde skoro o dvojnásobný nárůst oproti předchozímu týdnu, kdy přibylo 1164 pozitivně testovaných. Počet zemřelých v souvislosti s koronavirem stoupl od minulého pátku z 11 na 22 a počet uzdravených o 320 na 2308. Od prvního zjištěného případu testy odhalily koronavirus u 5752 lidí z Libereckého kraje. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

covidNUda
ilustrační foto

Přírůstky za 24 hodin jsou v posledních dnech v kraji rekordní. Nejvíce odhalených případů je ze čtvrtka, a to 481. Podle krajského hygienika Vladimíra Valenty se v kraji dělá aktuálně kolem 1500 testů denně. "Stále se nám daří trasovat kontakty v nějaké rozumné době do 48 hodin," řekl na dotaz ČTK po jednání Krizového štábu Libereckého kraje Valenta. S trasováním kontaktů nakažených pomáhají podle Valenty hygienikům policisté, dobrovolníci z liberecké univerzity, úřadů, ale i z veřejnosti. "Dnes jsme proškolili dalších deset lidí," dodal.

V kraji je 3422 takzvaně aktivních případů, což jsou nejen nemocní, ale i pozitivně testovaní bez příznaků onemocnění. Před týdnem bylo v kraji 1789 aktivních případů. V karanténě je kvůli kontaktu s nemocným nyní dalších 1110 lidí, před týdnem jich bylo 684. Podle Valenty doznívá ohnisko kolem Divadla F.X. Šaldy s tím, jak končí karantény. "Objevily se tam ale další případy, celkem bylo s tímto ohniskem spojeno 120 lidí. Další ohniska jsou ale u hokejistů v Liberci a Jablonci," doplnil Valenta.

Nejhůře je na tom stále Liberecko, na které připadá skoro polovina aktivních případů v kraji. V přepočtu na 100.000 obyvatel je na Liberecku za posledních sedm dnů 533 případů, hůře je na tom v zemi jen Uherskohradišťsko, Příbramsko a Plzeň - sever. V nemocnicích v kraji je 98 covid pozitivních. Podle hejtmana Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) se zatím Liberecký kraj nechystá budovat polní nemocnici. V nemocnicích jsou ještě k dispozici akutní lůžka a kolem 130 standardních. V záloze jsou další nemocnice v kraji a objekty Léčebny respiračních nemocí ve Cvikově, s nimiž počítá pandemický plán.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace