Chovatel ze Semilska nelegálně prodával jehněčí maso a výrobky. Hrozí mu vysoká pokuta

19. 06. 2020 | 11:09

Veterinární inspektoři Státní veterinární správy v Libereckém kraji takzvaným kontrolním nákupem odhalili chovatele z Troskovic v okrese Semily, který neoprávněně nabízel jehněčí maso a masné polotovary z něho vyrobených.

veterina DSC00005
Foto: SVS

Konkrétně se jednalo o jehně připravené k rožnění o hmotnosti 16 kg a 1 kg jehněčích klobás, které byly nabízeny prostřednictvím sociálních sítí. Maso pocházelo z jehňat poražených v hospodářství chovatele a zvířata tedy nebyla před ani po porážce a vyšetřena veterinárním inspektorem. Takto získané maso a výrobky není možné uvádět do oběhu a nelze na ně pohlížet jako na maso či výrobky z hlediska zdraví lidí bezpečné a zdravotně nezávadné.Foto: SVSV chovu byly dále zjištěny závady při nakládání s odpady (vedlejšími živočišnými produkty), které při porážce a výrobě vznikají. S provozovatelem bude zahájeno správní řízení, výše sankce za uvedená porušení zákona může dosáhnout až 1 milionu Kč.

TZ/Petr Vorlíček, tiskový mluvčí SVS

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace