Novoroční ohňostroj v Turnově bude letos kvůli covidu bez kulturního programu

29. 12. 2021 | 17:23

Novoroční ohňostroj bude letos v Turnově na Semilsku bez tradičního stánkového prodeje, radnice navíc s ohledem na vládní opatření proti koronaviru zrušila také kulturní program, ve kterém se měla představit místní kapela What the Funk. Na stránkách města o tom informovala mluvčí radnice Marcela Jandová. Ohňostroj bude tradičně v 17:00 Na Lukách a symbolicky odstartuje rok oslav 750. výročí založení Turnova.

ohňostroj fireworks-865104 1280
Ilustrační foto

Už druhý rok ovlivňuje pořádání ohňostrojů v Libereckém kraji koronavirová pandemie, i když v posledních dnech počty nakažených klesají. Za posledních sedm dní v kraji je 383 nových případů nákazy v přepočtu na 100.000 obyvatel. Víc jich ale laboratoře potvrdily jen v Praze a středních Čechách.

Na většině míst v Libereckém kraji vzhledem k pandemii ohňostroje raději zrušili. Bez doprovodných akcí bude také novoroční ohňostroj ve Stráži nad Nisou na Bergerově náměstí. "Nebude žádné občerstvení, žádný jiný program," řekla již dříve ČTK starostka Dana Kysilková (ANO).

Ohňostroj už podruhé zrušili na zámku v Doksech na Českolipsku. "Býval hodně navštěvovaný, měli jsme tam několik tisíc lidí, tak bychom nebyli schopni to organizačně to zajistit. Uvažovali jsme, zda ho neudělat a nezavřít brány, že by to lidé mohli sledovat odněkud jinud, ale to nikdy nevíte, jestli nebude mlžný opar," řekla starostka města Eva Burešová (Doksy náš domov). Bez tradičního ohňostroje bude Nový rok i v České Lípě, Novém Boru, Českém Dubu, Skalici u České Lípy nebo Dubé.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace