Nový pavilon nemocnice v Turnově se začne stavět nejdřív za dva až tři roky. Má vyjít na 100 až 120 milionů

02. 10. 2021 | 14:45

Výstavba nového pavilonu urgentní péče nemocnice v Turnově, která patří pod krajskou nemocnici v Liberci (KNL), začne nejdřív za dva až tři roky. Odhadem na to bude potřeba 100 až 120 milionů korun. Starosta Turnova Tomáš Hocke (Nezávislý blok) novinářům řekl, že se KNL pokusí na jeho vybudování získat evropskou dotaci. Turnov je jedním ze tří akcionářů KNL, dalšími jsou kraj a Liberec.

nemTurnovFB
Foto: FB

Podle starosty s managementem nemocnice nyní dospěli k finální verzi architektonické studie rozvoje turnovské nemocnice. Původní bylo nutné přepracovat kvůli platné územní rezervě pro cestu mezi nemocnicí a Střední zdravotnickou školou. Nový třípodlažní pavilon bude spojený s ambulantním traktem. "Tam by měl vzniknout urgentní příjem, nová stanice ARO, nové ordinace pro ARO a bariatrii, denní stacionář pro ARO," uvedl Hocke.

V plánu rozvoje nemocnice je výstavba ještě jednoho pavilonu označovaná jako TX. Náklady na jeho postavení se odhadují na 220 milionů korun a jeho výstavba začne nejdřív po postavení pavilonu urgentní péče. V pavilonu TX by jedno patro mělo sloužit pro vytvoření důstojného zázemí pro personál nemocnice a v dalších dvou patrech budou lůžkové stanice, případně i nové oddělení intenzivní péče. S hlavní budovou nemocnice bude propojený.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace