Rekontrukce komunikací v Turově neustaly ani přes letní měsíce, opravují se ulice i chodníky

11. 08. 2020 | 5:39

Kromě velké rekonstrukce silnice II/610, která zahrnula ulici Nádražní i Přepeřskou, probíhají v Turnově další dvě velice nákladné opravy ulic. Zhruba v polovině února se uzavřela ulice Komenského. Ulice zdá se být z nejhoršího venku, nyní probíhá směrem od Husovy ulice dláždění chodníků.

turnovOpravy
Foto: www.turnov.cz

„Tento týden začíná osazování uličních vpustí a následně (předběžně od 13. srpna) budou pokládány konstrukční vrstvy komunikace,“ přiblížila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

Stavební práce by měly trvat do 9. září 2020. Investorem stavby je VHS Turnov, spoluinvestorem město Turnov. Zhotovitelem stavby je 1. jizerskohorská stavební společnost, s.r.o. z Hodkovic nad Mohelkou.

Součástí stavby je i rekonstrukce veřejného osvětlení, kabelů ČEZ a sdělovacích kabelů Pamico. Ulici na závěr samozřejmě čeká nový asfaltový povrch.

Za kompletní uzavírky rovněž probíhají práce na Turnově II v ulici Boženy Němcové. I tato ulice se dočká kompletní výměny vodovodního řadu a kanalizace, a to od napojení z ulice Fučíkova až do začátku katastru Ohrazenic do křižovatky s ulicí Máchova.

V tuto chvíli na místě intenzivně pracují vodohospodáři, kteří provádějí opravu vodovodu a kanalizace. V několika etapách poté dojde k celkové rekonstrukci komunikace a chodníku. Vše by mělo být hotové 15. 11. 2020. „Vodohospodářská část je dokončená v prvním úseku mezi ulicemi Fučíkova a Nerudova. Tato část byla předána dle smlouvy 3. 8. 2020 k provádění konečné úpravy ulice firmě COLAS CZ, a.s. V nejbližší době  dojde k odtěžení pro podkladní vrstvy, budou osazeny  uliční vpusti  a  položen  optický kabel,“ vyjmenoval investiční technik Miloslav Chrumko z turnovského městského úřadu.

V ulici vznikne nová obousměrná komunikace s jednostranným chodníkem. Na stavební akci se podařilo získat dotaci z ministerstva pro místní rozvoj ve výši 6 mil. Kč, město Turnov přispěje částkou 11 milionů korun, vodohospodářská část bude činit přes 7 mil. Kč. 

TURNOV/Zdenka Štrauchová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace