Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Součástí Forenzního značení kol je zavedení bicyklu a jeho majitele do centrálního mezinárodního registru

07. 06. 2024 | 18:36

Od pátku 14. června se znovu rozběhnou termíny pro forenzní značení kol, které zajišťuje Městská police Turnov. Dostupné je zdarma, nutná je registrace na termín.

cykloZdislava4
ilustrační foto

Od poloviny června bude Městská policie Turnov ve stanu před Novou radnicí opět značit kola proti krádežím. První termín je v pátek 14. června 2024 od 14 hodin.

Forenzní identifikační značení pomocí mikroteček je jedním z moderní techniky v oblasti forenzní vědy, které umožňuje přesnou identifikaci předmětů a objektů. Tento pokročilý systém zahrnuje využití mikroteček s jedinečným kódem a syntetického UV roztoku, díky kterému se označený majetek snadno rozezná od padělku, výměny, a v případě odcizení se naopak snadno vrátí svému majiteli. Blíže metodu forenzního značení zájemcům vysvětlíme na místě, bližší popis lze najít také na https://www.forenzniznaceni.cz/.

Součástí je zavedení kola a jeho majitele do centrálního mezinárodního registru. Vše je zdarma pro turnovské občany v rámci prevence kriminality města Turnova.

Zájemci si musí rezervovat termín označení kola na lince Městské policie Turnov 481 366 600. Celý proces značení trvá cca 20 minut/ kolo. Zájemce si s sebou musí přinést občanský průkaz, doklad o koupi kola (nebo po prověření kola podepíše čestné prohlášení na místě) a čisté, suché kolo. Pozor! Znečištěná kola mohou být odmítnuta.

V případě deště může být plánované značení zrušeno! V takovém případě budeme zájemce telefonicky informovat.

Aktuální termíny forenzního značení jsou 14., 15., 25. a 26. června 2024 v časech uvedených níže.

TZ/Městská policie Turnov