Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Soud v Semilech osvobodil ženu kvůli pádu vnučky z lanovky, hrozilo jí až roční vězení

03. 07. 2019 | 16:01

Soud v Semilech dnes zprostil obžaloby ženu, které hrozilo až roční vězení v souvislosti s pádem její vnučky ze sedačkové lanovky v krkonošském Harrachově. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná i státní zástupkyně si ponechaly lhůtu pro odvolání, řekla dnes ČTK předsedkyně semilského soudu Vladimíra Paroulková.

zima TvLKtitulka2 menší
Foto: Artur Irma

Šestiletá dívka utrpěla těžké zranění po pádu z osmimetrové výšky letos 5. ledna dopoledne. Na čtyřsedačce vedoucí na Čertovu horu v lyžařském areálu v Harrachově s ní jela nahoru babička a k nim si přisedl cizinec, který se jako svědek policii sám přihlásil. Policie dospěla k závěru, že pochybil doprovod dítěte. Žena čelila obžalobě za ublížení na zdraví z nedbalosti. "Bylo zjištěno, že se nestal skutek, ze kterého byla obžalovaná," uvedla soudkyně.

Nikdo další v případu obžalován nebyl. Státní zástupkyně Silvie Sochorová už dříve pro ČTK uvedla, že výsledky vyšetřování ukázaly, že nepochybila obsluha ani provozovatel lanové dráhy.

Loni v únoru se obdobný případ stal v sousední Rokytnici nad Jizerou. Čtyřleté dítě spadlo z 11 metrů na umrzlý sníh, vyvázlo bez zranění. Dívka v době rozjezdu na sedačku pořádně nedosedla a nebyla v ní nijak zajištěná. Její matka ji proto přidržovala oběma rukama, dítě ale neudržela. "Zadokumentovali jsme to jako přestupek a řešila to drážní inspekce," řekla již dříve ČTK mluvčí policie Ivana Baláková.

čtk