Stanice hasičů v Semilech už běžně funguje, jediný covidem nakažený muž je zpátky ve službě

15. 05. 2020 | 12:42

Stanice profesionálních hasičů v Semilech funguje opět v běžném provozu. Omezení tam před měsícem způsobila nákaza novým koronavirem. Onemocnění testy potvrdily u jednoho hasiče, už se vyléčil. V pondělí byl uschopněn a ve středu se vrátil do služby, řekla dnes ČTK krajská mluvčí hasičů Lucie Hložková.

HASBASA1
ilustrační foto

Zatím to byl jediný hasič z Libereckého kraje, který covidem-19 prokazatelně onemocněl. Po jeho pozitivním testu, aby se zamezilo dalšímu šíření nákazy, zahájili hasiči okamžitě na stanici v Semilech dekontaminaci a všech 46 pracovníků stanice izolovali. Na zámku v Semilech navíc vytvořili záložní stanici.

Následné testy všech hasičů, kteří byli v kontaktu s nakaženým, byly sice negativní, přesto jich zůstalo preventivně v karanténě 19. Ani jich se nyní už žádné omezení netýkají. Aktuálně podle Hložkové v karanténě není ani jeden z hasičů v kraji. "Vše je ve standardním režimu, stále ale trvají bezpečnostní a hygienická opatření, co máme nastavené v celém kraji," řekla.

V Libereckém kraji podle informací krajské hygienické stanice testy nákazu novým koronavirem od začátku epidemie potvrdily u 198 nemocných. Přes 86 procent nakažených už se vyléčilo. Komplikacím spojeným s koronavirem podlehli v kraji čtyři senioři, měli ale i jiná závažná onemocnění.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace