Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Trigema se stala 100% vlastníkem lyžařského areálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou

27. 09. 2023 | 12:27

Novým vlastníkem skiareálu v krkonošské Rokytnici nad Jizerou se v úterý stala oficiálně investiční a developerská společnost Trigema, vyplývá ze zápisu v obchodním rejstříku. Na definitivní uzavření obchodu dnes upozornily Hospodářské noviny (HN). Trigema odkoupila od TJ Spartaku Rokytnice stoprocentní podíl v akciové společnosti, která areál dosud vlastnila a provozovala.

lyžeNew
ilustrační foto

Cenu obchodu zúčastněné strany podle HN nekomentovaly, do rozvoje areálu v částech Horní Domky a Studenov chce Trigema investovat 1,3 miliardy korun.

"Koupě skiareálu Rokytnice nad Jizerou je příležitostí, která perfektně zapadá do naší vize dále rozvíjet jeden z našich investičních pilířů. Budování míst pro zážitky a trávení volného času se věnujeme déle než 15 let a být součástí jednoho z největších lyžařských center v Krkonoších bylo naší obrovskou motivací," uvedl v dnešní tiskové zprávě zaslané ČTK předseda představenstva Trigemy Marcel Soural. Pod Trigemu patří i střediska Monínec ve středních Čechách a Samoty v Železné Rudě na Šumavě.

Skiareál v Rokytnici s 20 kilometry sjezdovek, dvěma čtyřsedačkovými lanovkami a deseti vleky je pátý největší v zemi. Tělovýchovná jednota jeho prodej Trigemě odsouhlasila letos na jaře. Jedním z důvodů, proč její zástupci s prodejem souhlasili, byla snaha najít partnera schopného investovat do skiareálu. "Který by zvládnul posunout Rokytnici směrem, který bude konkurenceschopný ostatním zimním střediskům podobné velikosti," řekl již dříve ČTK předseda tělovýchovné jednoty Marek Nechanický.

Soural HN řekl, že v příštích letech tam chtějí investovat zhruba 1,3 miliardy korun. "Tato suma zahrnuje tři základní oblasti, které je zde třeba vyřešit. V první řadě vodu potřebnou pro zasněžování. A její zdroj tu citelně chybí. Chystáme se proto vybudovat rezervoár. Pak modernizovat zasněžovací systém. A v neposlední řadě zmodernizovat přepravní zařízení a vybudovat nové. V plánu máme například propojení Horních Domků se Studenovem novou lanovkou, to by měl být velký posun pro návštěvníky,“ uvedl Soural. Rychlost investic podle něj bude odvislá od schválení nového územního plánu.

čtk