Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Turnov bude muset pasáž u radnice zbourat a postavit novou. Původně byla v plánu její rekonstrukce

18. 11. 2019 | 12:55

Turnov bude muset zbourat pasáž u radnice, která je v špatném stavu, a postavit novou. Město původně plánovalo její rekonstrukci a přeměnu v atraktivní místo pro turisty. "Stavebně technický průzkum hovoří o tom, že stávající dům je v hodně špatném stavu, takže to v podstatě znamená novostavbu než obnovu toho původního objektu," řekl novinářům starosta Tomáš Hocke (Nezávislý blok). Nadále ale podle něj platí, že po modernizaci bude pasáž sloužit k prezentaci šperkařství pod názvem Turnovské dílo.

turnov náměstí (55)
Foto: zdroj: www.turnov.cz

Pasáž, která je součástí historické radnice postavené v 16. století, je opuštěná a slouží jako skladiště. V plánu je vybudovat v přízemí několik šperkařských a zlatnických dílen a v prvním patře městskou galerii se zázemím pro návštěvníky. "V investičních prioritách města je na druhém místě u akcí do deseti milionů korun," uvedl starosta.

Podle něj je navíc nepřijatelné, aby městský objekt byl takto zanedbaný. "Nemůžeme mít vedle radnice v takto špatném stavu městský dům, to je špatný příklad všem lidem v Turnově," dodal starosta. Projekt je nyní ve fázi hledání firmy, která zpracuje projektovou dokumentaci. Starosta odhaduje, že stavební práce začnou nejdřív v roce 2021.

čtk