Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Vánoční strom se na Riegrově náměstí v Semilech rozsvítí v sobotu 2. prosince

21. 11. 2023 | 8:21

Na prahu adventu, v sobotu 2. prosince, se na Riegrově náměstí v Semilech letos poprvé rozzáří vánoční strom. I tentokrát jeho rozsvěcení doprovodí kulturní program, na němž se mimo jiné podílí semilské školy, Městská knihovna Semily a kino Jitřenka. Celý program budou moci zájemci sledovat on-line prostřednictvím YouTube kanálu semilské televize.

semily vánoční strom ilu
Foto: Semily

Atmosféru nadcházejícího adventu již v dopoledních hodinách navodí prodejní Vánoční jarmark ve waldorfské základní škole v Semilech. V programu sobotního odpoledne pak nebude chybět adventní dílna v dětském oddělení knihovny, která odstartuje ve 13 hodin.

Slavnostní setkání se uskuteční na Riegrově náměstí v 16:30 hodin, kdy na náměstí vystoupí se svým programem žáci semilských škol. Samotné rozsvícení vánočního stromu doprovázené společným zpěvem koled proběhne v 17 hodin.

Po příjemně stráveném dopoledni i slavnostním rozsvícení stromečku už se malí i velcí návštěvníci budou moci těšit na promítání pohádky z dílny Walta Disneye s názvem Přání, kterou pro ně připravilo kino Jitřenka, a to v 17:30 hodin.

S příchodem večera pak nastane čas kouzel. Na ty, kteří se rádi ponoří do světa pohádek, bude počínaje 2. prosincem po celou dobu adventu v zahradě Seddmy čekat čarovná Adventní zahrada.

TZ/Renata Coufalová