Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

30. ročník, 3 magická S - Scooter, Suzi Quatro a Slade. Jubilejní Benátská! s Impulsem zná své zahraniční hvězdy

07. 06. 2024 | 5:00

Zahraničními hvězdami jubilejního 30. ročníku hudebního festivalu Benátská! s Impulsem, který se uskuteční od 25. do 28. července 2024 budou kapely Scooter, Suzi Quatro a Slade. Kromě nich se už tradičně představí i nejvýraznější jména české hudební scény.
 

BN2018
archivní ilustrační foto

Kulatá 30. Benátská! s Impulsem se ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce příznačně ponese ve znamení trojek: 3 dny skvělé muziky na 3 stagích a k tomu ještě 3 S ve jménech 3 zahraničních hvězd festivalu. Jejich jména přitom pořadatelé odtajnili už teď. Budou jimi skutečná „eSa“: německá skupina Scooter, nestárnoucí baskytaristka Suzi Quatro a legendární rockeři Slade.

Suzi Quatro.

„Třicátiny musíme oslavit velkou party, proto jsme hledali hvězdy, které festivalu dodají ještě větší ‚grády‘. Věřím tomu, že se s headlinery, ale i celým line-upem trefíme do noty všem fanouškům, které podle mě čeká skutečně výjimečný zážitek,“ říká spolumajitel Benátské! Petr Pečený, který si i tentokrát „odskočí“ od pořadatelských povinností na pódium se svou kapelou Doctor P.P.

Ředitel festivalu Pavel Mikez dodává, že pro oslavu kulatin chtěli organizátoři do Liberce přednostně přivézt interprety, kteří už v minulosti na Benátské! vystoupili a mají k ní vztah. „Jak Scooter, Suzi Quatro, tak i Slade v podstatě neváhali, protože si všichni pamatovali skvělou atmosféru, ať už ve Vesci, nebo ještě předtím na Malé Skále. A my se tímto ročníkem chceme vrátit ke kořenům a připomenout, že náš festival už je součástí české kulturní historie.“

Scooter.

Protože je však Benátská i přehlídkou toho nejlepšího, co nabízí česká mainstreamová scéna, mohou se návštěvníci těšit například na kapely Divokej Bill, Čechomor, Buty, ale i nejzářivější jména mladé scény jako jsou Yzomandias a Nik Tendo, Sima nebo Ben Cristovao. Ostatně stalo se skvělou tradicí Benátské!, že celou sobotu je jedna ze dvou hlavních stage věnována právě mladé scéně.

Celý program 30. ročníku Benátské! s Impulsem, který vznikl za finanční podpory od Libereckého kraje, se stejně jako letos znovu rozprostře na tři stage, kdy hlavní a vedlejší stage doplní Hudební stan Rádia Impuls. Vstupenky je možné koupit buď prostřednictvím webových stránek festivalu, nebo v sítích Ticketstream, Ticketportal, nebo Ticketmaster.

Slade. Foto účinkujících poskytl pořadatel akce.

Kromě nabitého hudebního programu si Benátská! s Impulsem dlouhodobě zakládá na tom, že jde o nejčistší český festival, který je zapojen do projektu www.cistyfestival.cz. Zázemí pro fanoušky se už letos dočkalo vylepšení a organizátoři připravují další novinky, díky kterým budou mít návštěvníci festivalu nejvyšší možný komfort. Nespornou výhodou je i skvělá dostupnost – z Prahy je možné na festival dojet za 45 minut. Připraven bude i dostatek parkovacích ploch. Spojení s centrem Liberce zdarma zajistí posílená kyvadlová doprava.

Jubilejní 30. ročník tradičního festivalu dobré nálady proběhne 25.7. – 28.7.2024 v Liberci ve sportovním areálu Vesec.

Více na: www.benatska.cz

TZ Benátská/Nikol Klevcovova