Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Komentovaná prohlídka v Oblastní galerii Liberec představí malíře Josefa Jíru 

13. 08. 2019 | 12:05

Podmanivou výstavou malíře Josefa Jíry v Oblastní galerii Liberec nazvanou Divadlo světa vás ve čtvrtek 15. srpna provede její kurátorka Zuzana Štěpanovičová. Přijít můžete dopoledne v 10:30 nebo odpoledne v 15 hodin. Utečte před deštěm do galerie a nechte se unést do tajemného světa Josefa Jíry.

Lazne-Jira04
Foto: Mad

Jírovým velkým přítelem byl spisovatel Bohumil Hrabal, který se na výstavě několikrát objevuje, ať už na fotografiích nebo na obrazech či v textech. Na své si tak přijdou jak milovníci výtvarného umění, tak fandové literatury. Hrabal je totiž autorem předmluvy k malířovu deníku z protialkoholní léčebny, který galerie k výstavě vydala pod názvem Život bez rukávů. Deník nabízí možnost nahlédnout do složité malířovy duše i do výjimečného přátelství obou mužů. Na výstavě jsou zastoupeny i unikátní Jírovy cestovní deníky s ilustracemi.

Josef Jíra

TZ