Komu, čemu máme věřit? Kurz mediálního vzdělávání pro seniory spustí příští týden knihovna v Liberci
Cyklus pěti lekcí, podpořený nadací Open Society Fund, má pomoci seniorům zorientovat se v mediální džungli, naučit je ověřovat si informace z více zdrojů, nepodléhat „zaručeným“ zprávám.
Knihovna nabízí cyklus pěti lekcí, který pomůže zorientovat se v mediální džungli, poznáte, jak je důležité ověřovat si informace z více zdrojů. Cyklus začíná 3. března 2022 a pokračuje vždy ve čtvrtek 17.3., 31.3., 7.4., 28. 4. a 5.5. od 11.30 do 14.30. S pomocí zkušeného lektora se naučíme rozeznat falešné zprávy, poznáme, jak se tvoří zprávodajství v novinách a v rozhlase, pohovoříme s psychologem. Podle Nadace OSF jsou informace jako jahody. Měli bychom být při jejich výběru obezřetní.
Celý cyklus je pro všechny účastníky zdarma, je potřeba se přihlásit do 25. února 2022 na adrese konvalinkova@kvkli.cz nebo zavolat na telefonní číslo +420 602 499 982. Těšíme se na vás! Další informace o projektu najdete také na našem webu v oddíle O nás - projekty
TZ/Kateřina Šidlofová