Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Liberec chce v historickém centru města vybudovat další podzemní kontejnerová stání na tříděný odpad

19. 06. 2019 | 19:34

Liberec plánuje, že na třech místech v historickém jádru města vybuduje do dvou let podzemní kontejnerová stání na tříděný odpad. Důvody jsou nedostatek místa i snaha zlepšit vzhled městské památkové zóny. Náklady přesáhnou pět milionů korun bez daně. V tiskové zprávě to dnes uvedla mluvčí radnice Jana Kodymová.

"Historické jádro města nedisponuje takovými potřebnými manipulačními plochami, které jsou potřeba pro umístění kontejnerů na povrchu. Pokud se už nějaké podaří umístit, velmi často se u nich tvoří nepořádek a působí na okolí nevzhledně," uvedla Kodymová. "Proto byl vypracován projekt na vybudování tří sad podzemních kontejnerů vycházející ze zkušeností z první podobné sestavy na Sokolovském náměstí," dodala.

Kontejnery na papír, plast a sklo chce město umístit na náměstích Českých bratří a Sukovo. Třetím místem je Zámečnická ulice, kde je v plánu přemístit pod zem i nádobu na sběr směsného odpadu. Toto stanoviště chce radnice dělat jako první ještě letos. Na náměstích se budou budovat nejdřív v příštím roce, a to jen v případě, že město na ně získá evropskou dotaci. Pokrýt by měla skoro dvě třetiny nákladů.

čtk