Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Na linky MHD v Liberci vyjely v novém roce nové autobusy, postupně nahradí ty dosluhující

26. 01. 2023 | 5:41

Celkem osm nových vozů doplnilo technický park Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou a.s. (DPMLJ), postupně nahradí dosluhující autobusy.

autobusy nové SOR 12- 2023
Foto: DPMLJ

Na základě nadlimitní otevřené soutěže na začátku roku 2020 uzavřel DPMLJ rámcovou dohodu o dodávce dvaceti autobusů SOR NS 12 v celkové hodnotě 103 000 000,- Kč bez DPH s firmou SOR Libchavy. Cena za vozidlo 5 150 000,- Kč bez DPH.

Rámcová smlouva na nákup nových dieselových nízkopodlažních dvounápravových, třídveřových autobusů určených byla podepsána v únoru 2020. Ve stejném roce do běžného provozu v Liberci vyjely čtyři vozy, v roce 2021 jich bylo osm. V závěru roku 2022 byl pak obsah smlouvy naplněn dodáním posledních osmi autobusů.

„Naším společným cílem bylo, aby vozidla co nejdříve vyjela do ostrého provozu na linky městské dopravy a zkvalitnila nabízenou službu cestujícím, ale i práci řidičům“, doplnil Ing. Michal Zděnek, předseda představenstva DPMLJ, a.s.

Nové autobusy řady SOR NS 12 jsou vybaveny dieselovým pohonem. Každé z dodaných vozidel má ve své výbavě klimatizaci, USB zásuvky, kamerový systém nad dveřmi, kamery pro sledování přední a zadní části vozidla. Součástí výbavy je také zařízením monitorující počty cestujících.

„V dopravním podniku se snažíme pravidelně obnovovat část vozového parku. Jsem rád, že i přes složitou finanční situaci, se to podařilo. Pro vedení města i dopravní podnik je důležité, aby byl zachován co nejvyšší komfort pro cestující veřejnost,“ řekl Petr Židek, náměstek primátora města Liberce a předseda dozorčí rady dopravního podniku.

 „Je jasné, že pokud chceme udržet laťku veřejné služby naší hromadné dopravy vysoko, musíme průběžně vozy  obměňovat. Z nové flotily mám radost a těším na statisíce kilometrů, které tyto vozy pro občany odjezdí,“ komentuje náměstek primátora pro technickou správu Jiří Šolc.

Všechny nové autobusy řady SOR NS12 vyjíždí denně na různé linky MHD.

Martina Poršová, tisková mluvčí DPMLJ a.s.