Pořadatelé zatím o zrušení Benátské! v Liberci nerozhodli. Vyčkávají na právní důvod

13. 05. 2020 | 16:08

Organizátoři letního hudebního festivalu Benátská! v Liberci zatím nerozhodli o zrušení 28. ročníku, který je plánovaný na konec července. Podle ředitele festivalu Pavla Mikeze čekají na jasné rozhodnutí vlády, jaké akce se budou moci konat po skončení nouzového stavu.

Benatska s Impulsem 2017
archivní foto

"Vyčkáváme, co bude po 17. květnu, kdy by měl skončit nouzový stav, respektive po 25. květnu a poslední vlně rozvolňování opatření," uvedl Mikez. Předpokládá, že o osudu letošního ročníku Benátské rozhodnou nejpozději do konce května. "Čekáme na jasné vládní usnesení. Potřebujeme mít právní oporu pro případné přeložení," dodal.

Ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD) minulý týden uvedl, že festivaly s účastní tisíců lidí se letos v létě kvůli pandemii koronaviru nebudou moci konat. Dodal ale, že hranice toho, jestli bude smět být na jedné akci sto nebo více lidí, se možná bude po 25. květnu posouvat.

Festival Benátská! by se měl konat v Liberci od 23. do 26. července. Náhradní termín pro letošní rok není. Festival je v Libereckém kraji nejnavštěvovanější kulturní akcí o letních prázdninách. Loni akci v areálu ve Vesci navštívilo přes 40.000 lidí.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace