Šest týdnů bude uzavřená část Jablonecké ulice v Liberci. Doprava v lokalitě se tím významně zkomplikuje

14. 10. 2021 | 15:18

Průjezd horním centrem Liberce ztíží od pondělí příštího týdne oprava další silnice. Pro dopravu bude šest týdnů uzavřená část frekventované Jablonecké ulice, konkrétně úsek od křižovatky s Klášterní ulicí po křižovatku s ulicí Na Bídě u bývalé Textilany. ČTK o tom dnes informovala mluvčí radnice Jana Kodymová. Několik měsíců už průjezd horním centrem komplikuje uzavírka Sokolské ulici, která ústí do Šaldova náměstí a z něj jedno rameno vede právě do Jablonecké ulice.

LBklasterniLiberec1
Křižovatka KlášterníxJablonecká. Archivní foto Artur Irma

Důvodem úplné uzavírky částí Jablonecké ulice je podle mluvčí radnice oprava vozovky, kterou bude provádět vlastník silnice, což je Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Ve směru od Šaldova náměstí se dostanou řidiči po Jablonecké ulici jen ke křižovatce pod klášterem, při cestě do centra od Králova Háje či Broumovské dojedou pouze ke křižovatce u Textilany. Práce ovlivní i průjezdnost obou těchto křižovatek, provoz budou řídit mobilní semafory.

"V té horní, tedy pod klášterem, bude umožněn průjezd z Jablonecké ulice do Klášterní a opačně," řekla Kodymová. Z této křižovatky nebudou moci řidiči pokračovat dál nejen po Jablonecké ulici, ale nedostanou se ani do jednosměrné Humpolecké ulice u střední textilní školy. Po dobu prací ale budou moci motoristé jezdit do Humpolecké ulice z opačné strany. Uzavírka Jablonecké ulice ovlivní i dvě autobusové linky Městské hromadné dopravy, objízdná trasa pro linky číslo 21 a 35 povede od 18. října do 30. listopadu přes ulicí Na Bídě.

Jablonecká ulice stejně jako Sokolská patří mezi dopravně nejvytíženější v krajském městě. Uzavírka Sokolské ulice by měla skončit v polovině listopadu, tedy asi o dva týdny dříve než v Jablonecké ulici. V Sokolské ulici jde o takzvanou sdruženou investici, kdy se na ní podílí správci inženýrských sítí, ŘSD a města. V Sokolské ulici dělníci opravují úsek od křižovatky se Zhořeleckou ulicí u Malého divadla ke křižovatce s Frýdlantskou ulicí. Práce jsou rozdělené do dvou let, na zimu budou přerušené a frekventovaná silnice bude průjezdná. Letos se stihnou udělat jen nové inženýrské sítě - vodovod, kanalizace a plyn.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace