Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Slavnosti slunovratu se budou letos poprvé konat na Lesním koupališti v Liberci

18. 06. 2024 | 8:59

V sobotu dne 22. června 2024 se na Lesním koupališti v Liberci bude konat představení nazvané Slavnosti slunovratu. Akci organizuje Jizersko-ještědský horský spolek (JJHS), který podobné akce pořádá již od roku 2004. Na Lesním koupališti se slavnosti letos uskuteční poprvé, doposud se většina akcí konala u Martinské stěny v Liberci-Kateřinkách.

slunovratpng
Foto - zdroj: www.horskyspolek.cz

Na slavnostech vystoupí Divadlo Rolnička, které pro děti zahraje Letní pohádku, ukázky skotských tanců dále předvede T. O. Jizerský bodlák. Pro návštěvníky bude hrát živá country & bluegrass hudba a bude pro ně také připraveno občerstvení, možnost opékání buřtů a pivo Falkenštejn, vstupné je pouze dobrovolné.

Pořadatelé prosí všechny návštěvníky, aby k Lesního koupališti nevjížděli automobily, nejsou zde vůbec žádná parkovací místa. Pokud pojedete automobilem, zaparkujte prosím na oficiálních parkovacích místech v Lidových Sadech nebo v okolí ulice Horská, případně v centru Liberce. Ideální přístup je autobusem č. 18 do zastávky U Trianglu nebo U Pramenů a dále pěšky cca 1 km nebo tramvají č. 3 do zastávky Botanická zahrada nebo Lidové Sady-ZOO a dále pěšky cca 1,6 km, respektive 1,1 km. Na místo se dá bez problémů dostat s dětskými kočárky, vhodný přístup je také na jízdním kole.

JJHS/Pavel Schneider