Trendem letošních Vánoc budou béžové tóny a ozdoby inspirované tradičním cukrovím

18. 09. 2023 | 5:44

Trendem letošních Vánoc jsou podle designérky liberecké společnosti Glassor Marianny Malíkové ozdoby v béžových tónech s jemným zdobením, které reagují na současné trendy v bytovém designu a navozují pocit pohody a klidu. Letošní vánoční kolekce značky Decor by Glassor se snaží vnést harmonii do uspěchané doby.

cukroví
ilustrační foto

Zářivé barvy proto ustoupily neutrálním tónům se zdobením v podobě přírodních motivů, řekla ČTK Malíková.

"Je pro mě důležité, aby kolekce splnila své poslání a přinesla do domovů klidnou atmosféru. Navrhla jsem proto barvy speciálně pro tuto kolekci a nechala jsem si je namíchat. Povedlo se vytvořit i efekt hlubokého matu, připomínajícího samet," doplnila designérka. Ze všech odstínů dominuje podle Malíkové béžové kolekci platinová barva, která stojí na pomezí nejkrásnějších vánočních barev – stříbrné a zlaté. Stala se symbolem nevyhraněnosti, nepřiklání se ani k jedné straně, ale stojí uprostřed v bezpečném prostoru. Béžové ozdoby se podle ní navíc dobře kombinují s dalšími barvami.

Na své si ale přijdou i milovníci tradic a tradiční vánoční barevnosti, která kombinuje červenou, zelenou, bílou a zlatou. Pod názvem České Vánoce představuje Glassor dvě kolekce, které pracují s typickými vánočními barvami - Very Merry, která kromě typických barev využívá i tradiční vzory babiček, a modernější kolekce Jmelí & Cesmína, jejíž dekory jsou inspirovány přírodními větvičkami cesmíny, jmelí a jehličnanů.

Glassor nabízí nejen tradiční vánoční koule, ale také výběr méně obvyklých ozdob. Na stromeček si tak mohou lidé pověsit třeba ozdobu ve tvaru talíře s tradičním bramborovým salátem a řízkem, vánočku nebo půllitr s pěnovou čepicí. Mezi figurkami se objevují také náboženské postavy, vedle andělů, tří králů nebo Ježíška na seně, je v sortimentu liberecké rodinné firmy Glassor také třeba Pražské Jezulátko. Všechny ozdoby jsou vyráběné a malované ručně.

Na Vánoce chystá firma podle Malíkové ještě další novinky, které odkazují k českým tradicím. Velkou událostí bude představení licencované kolekce Ladovy Vánoce, která spojí tradičně vyráběné české ozdoby s legendárními zasněženými obrázky Josefa Lady. Na projektu Glassor spolupracuje s rodinou Ladových a připravuje v rámci prezentace kolekce i společné besedy. Premiéru budou mít v předvánočním období také nové ozdoby ve tvaru tradičního vánočního cukroví ,jako jsou vosí hnízda, vanilkové rohlíčky nebo linecké cukroví.

čtk

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace