V Týdnu knihoven KVK zahájí nový cyklus online rozhovorů s názvem Knihomluvy. Zopakuje i Rande na slepo

25. 09. 2021 | 16:24

V prvním říjnovém týdnu se každoročně všechny knihovny v celé zemi společně otevřou široké veřejnosti a nabídnou všem věkovým a zájmovým skupinám své služby, a to nejen ty běžné, na které jsou čtenáři v knihovnách již zvyklí, ale i služby méně obvyklé. Ty připravujeme právě pro tuto příležitost, aby do knihoven nalákaly co nejširší spektrum zájemců.

knihaDěti
ilustrační foto

Akci Týden knihoven pořádá Svaz knihovníků a informačních pracovníků ČR s cílem nabídnou společné „dny otevřených dveří“ v knihovnách. Nad konáním letošního jubilejního 25. ročníku převzal záštitu Svaz měst a obcí ČR. Společným celostátním tématem letošního Týdne knihoven je téma udržitelnosti.

I liberecká Krajská vědecká knihovna (KVK) se k této kampani každoročně připojuje. V letošním 25. ročníku, který se koná od 4. do 10. října 2021, jsme si pro Vás opět připravili pestrou nabídku služeb a kulturních a vzdělávacích pořadů pro děti i dospělé.

„Knihovny a hlavně knihovníci Krajské vědecké knihovny neustále vylepšují nabídku služeb pro čtenáře a další návštěvníky tohoto nádherného knižního stánku. Vybírat si mohou lidé napříč generacemi a také lidé s různým typem hendikepu,“ chválí práci knihovny Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Můžete se těšit na tradiční čtenářskou akci Rande naslepo s knihou, maxihry v Hudební knihovně, oblíbenou Burzu knih a časopisů a také na různé soutěže na sociálních sítích a v Knihovně pro děti a mládež. Po celý týden se v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách budou moci noví dětští čtenáři registrovat zdarma. V Týdnu knihoven také zahájíme zbrusu nový cyklus online rozhovorů s názvem Knihomluvy, ve kterém budeme zpovídat zajímavé regionální osobnosti, jako jsou spisovatelé Pavel Novotný a Klára Aycox nebo hudebník Jakub Děkan.

V duchu společného motta udržitelnosti jsme pro naše dětské příznivce připravili ekologickou vycházku Jak se chováme v lese. Také tradiční liberecká specialita – série literárních čtení nazvaná Literatour – se letos ponese v „zeleném“ duchu. Na účastníky čekají ukázky ze světa rostlin, stromů a parků na pěti nevšedních místech Liberce.

„Pevně doufáme, že si akce v Týdnu knihoven budeme moci společně s našimi příznivci vychutnat navzdory přetrvávající celosvětové pandemii koronaviru a zveme do knihovny všechny, kteří mají chuť zažít ji jako místo inspirace, kultury, vzdělávání i odpočinku,“ doplňuje ředitelka knihovny Dana Petrýdesová.

Podrobné informace k programu Týdne knihoven a k aktuálním hygienickým opatřením naleznete na webových stránkách liberecké knihovny www.kvkli.cz.

TZ KVK/Kateřina Šidlofová

Program Týdne knihoven 2021 v Liberci:

Po celý týden

Dětská registrace zdarma

Celý týden v Knihovně pro děti a mládež a na pobočkách.

 

4. – 10. 10.

Šachový týden

Obří šachovnice a další maxihry v Hudební knihovně.

 

4. – 10. 10.

Soutěž s Toníkem

Vydej se po Toníkových stopách a vyřeš úkoly, které pro tebe vymyslel.

Celý týden v Knihovně pro děti a mládež.

 

5. – 9. 10.

Rande naslepo s knihou

Pro dětské i dospělé čtenáře.

 

Literární soutěž o ceny

Po celý týden na Facebooku a Instagramu knihovny.

 

Pořady:

4. 10. / 16 hod., Lidové sady

Jak se chováme v lese

Ekologická vycházka pro dětské čtenáře s účastí skautského vedoucího.

Registrace na stankova@kvkli.cz

 

5. 10. / 14-17 hod.

Burza knih a časopisů

Knihy, časopisy, hudba i učebnice za skvělé ceny!

 

5. 10. / 17:30 hod.

Literatour

Pět literárních čtení na pěti netradičních místech Liberce ze světa rostlin, stromů a parků.

 

8. 10. / 17:00 hod. on-line!

Knihomluvy

30 minut z knihovny (nejen o knížkách). Hostem videopořadu je Pavel Novotný.

 

9. 10. / 10:00 hod.

Tři zlaté vlasy děda Vševěda

Pohádkové divadelní představení v podání souboru Spojáček Liberec.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.
Další informace