Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Veletrh EDUCA MYJOB Liberec 2019 byl opět rekordní, navštívilo ho téměř 20 tisíc návštěvníků 

12. 10. 2019 | 19:15

Od čtvrtka 10. října do soboty 12. října se v Home Credit Areně uskutečnil 13. ročník veletrhu vzdělávacích a pracovních příležitostí EDUCA MYJOB Liberec 2019. Návštěvnost letošního ročníku byla opět rekordní – v průběhu celého veletrhu se s nabídkou práce a studia přišlo seznámit téměř 20 000 návštěvníků. Během veletrhu se návštěvníkům představilo přes 60 firem a 60 škol a čekal je i bohatý doprovodný program.

educa 7  30A2307
Fotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019

Jsem překvapený, kolik se zde sešlo rodin s dětmi, je vidět, že má EDUCA dobré jméno. Prezentace škol a firem je zajímavá a ukazuje průřez unikátní nabídkou v Libereckém kraji,“ zhodnotil význam veletrhu Martin Půta, hejtman Libereckého kraje.

I letos se potvrdila neustále rostoucí kvalita jednotlivých stánků, které své prezentace připravují stále zajímavější a interaktivnější, často se zapojením prvků virtuální reality. To se ukázalo i při vyhlašování soutěží TOP firma a TOP škola – na prvním místě v kategorii firem se sešly se stejným hodnocením dvě společnosti – Knorr-Bremse a LUKOV Plast. V kategorii škol pak zvítězila Střední škola řemesel a služeb z Jablonce nad Nisou.

Novinkami v programu veletrhu byly také dvě soutěže – Pozdrav EDUCU a EDUCA PRESS PHOTO, které proběhly již před samotným veletrhem a v průběhu pátečního doprovodného programu byli vyhlášeni jejich vítězové. Zájem o soutěže organizátory veletrhu překvapil – například do soutěže EDUCA PRESS PHOTO se přihlásili soutěžící z celé republiky s více než 250 snímky a na vyhlášení soutěže přijeli finalisté až z Brna.

Neoddělitelnou součástí celého doprovodného programu byl také 5. ročník odborné HR konference, který proběhl tradičně ve čtvrtek 10. října odpoledne ve VIP sále Home Credit Areny. Na téma HRy ve firmách vystoupilo 10 řečníků a konferenci navštívilo 130 odborníků z řad personalistů, manažerů a ředitelů firem.

Fotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019

Během čtvrtečního a pátečního doprovodného programu se konaly také workshopy zaměřené na kariérové poradenství, které pořádal Svaz průmyslu a dopravy ČR a CzechInvest. Jednotlivých bloků workshopu se zúčastnilo na 600 žáků posledních ročníků základních škol, kterým se představili zaměstnavatelé z Libereckého kraje – společnosti Lasvit a Preciosa, Krajská nemocnice Liberec a Policie ČR.

Zatímco se čtvrtečního a pátečního programu na EDUCE účastnily především celé třídy ze základních a středních škol v Libereckém kraji, sobota patřila hlavně rodinám s dětmi. „Jsem rád, že přípravy, které probíhaly již před samotnou EDUCOU, se v sobotu projevily zvyšujícím se zájmem z řad rodičů o to, co a na jakých školách budou jejich děti studovat, uvedl Petr Hrubeš, hlavní koordinátor veletrhu.Fotografie zdroj: EDUCA MYJOB Liberec 2019Letošní veletrh se nesl v příjemné a inspirativní atmosféře a návštěvníci byli s jeho průběhem i nabízeným programem spokojeni. 14. ročník veletrhu EDUCA MYJOB Liberec se uskuteční na podzim roku 2020.

TZ/Zuzana Pětníková