Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Vytvořením nápisu z papírových tulipánů chce sdružení pokořit Guinnessův rekord a zabojovat s předsudky

11. 12. 2019 | 8:04

Liberecké Sdružení TULIPAN se opět pokusí pokořit Guinnessův rekord. Tentokrát se bude vytvářet nápis NEBOJ SE z papírových tulipánů. Přijďte se zapojit, podpoříte tak boj proti předsudkům, kterým musí čelit lidé s duševní poruchou.

tulips-320151 960 720
ilustrační foto

Akce se bude konat na náměstí dr. Edvarda Beneše v Liberci 12. prosince. „Na náměstí bude připraven informační stánek, kde si účastníci vyzvednou papírový tulipánek a připínáček a připíchnou ho na desky s předpřipravenými písmeny nápisu NEBOJ SE duševních nemocí,“ popsala Šárka Feige ze Sdružení TULIPAN. Na tulipánek se mohou návštěvníci podepsat nebo připsat milý vzkaz pro osoby, které se potýkají s duševní chorobou. Akce se koná v rámce Týdne s TULIPANEM (9.–13. 12.)

Sdružení TULIPAN se podařilo překonat rekord zapsaný do české Guinnessovy knihy rekordů už šestkrát. Naposledy zdolali český rekord v  počtu lidí sedících na židli, do kterého se zapojili i studenti Gymnázia F. X. Šaldy.

Sdružení TULIPAN provozuje chráněnou dílnu, kde zaměstnává osoby se zdravotním znevýhodněním. V rámci poradenských služeb pomáháme nejenom osobám se zdravotním znevýhodněním, kteří jsou našimi zaměstnanci, ale zároveň všem, kteří potřebují získat informace k řešení jejich problémů. Realizujeme i celou řadu kulturních, volnočasových  a vzdělávacích akcí, jejichž cílem je inkluze mezi zdravou a handicapovanou populací. Sdružení TULIPAN funguje od roku 2004.

www.liberec.cz