Nastavení cookies

"Cookies" jsou malé soubory prohlížeče, které nám umožňují dočasně ukládat informace ohledně vašeho zařízení a vás, jako uživatele, výhradně v době, kdy procházíte portál Genus. Tyto soubory nám pomáhají získat informace o návštěvnosti a chování uživatelů, na základě kterých web průběžně vylepšujeme.

Zlato ve třech kategoriích a zvláštní cena navíc, i to je liberecký sbor Severáček

08. 05. 2019 | 0:05

Zlato ve třech kategoriích a zvláštní cenu navíc získal dětský pěvecký sbor Severáček z Liberce na mezinárodní soutěži International Festival Slovakia Cantat 2019 v Bratislavě.

Mladé zpěváky, sbormistryni Silvii Pálkovou a ředitele Základní umělecké školy Liberec Tomáše Kolafu přivítal v obřadní síni liberecké radnice náměstek primátora Ivan Langr. Všem zpěváčkům, sbormistryním i instrumentalistům poděkoval za mimořádně skvělou reprezentaci města.

„Severáček skvěle reprezentuje město Liberec už 61 let a ani letošek není výjimkou. Ukazuje to dlouhodobě na mimořádnou kvalitu tohoto sboru i jeho uměleckého vedení. Se Severáčkem se ale snoubí i trvalá kamarádství, solidarita, empatie, což je na vnějším projevu sboru viditelné a slušivé. Děkuji Severáčku za jeho výjimečné výkony,“ řekl náměstek Ivan Langr.

Zlatá pásma a vítězství zpěváci vybojovali mezi dětskými sbory do šestnácti let, mládežnickými sbory do jednadvaceti let a také za interpretaci lidové písně v kategorii folklór. Porota navíc ocenila sbor liberecké ZUŠ speciální cenou za dramaturgii. 

Foto: MML/ Miluše Charyparová

převzato z www.liberec.cz